riešenia, dosiahla sa dohoda a protestná akcia sa nemusela uskutočniť. Myslí si, že do konca apríla
Na stretnutí s novinármi Ftáčnik ďalej konštatoval, že v tejto chvíli nejde len o dobrú vôľu Ministerstva školstva SR (MŠ SR), lebo keby to tak bolo, už by sa dávno dohoda našla. Ide tu však o peniaze a rozhodnutie musí prijať vláda alebo minimálne sa musí rozhodnúť na rokovaní MŠ SR, Ministerstva financií SR a OZ PŠaV. Kým nie je uzavretý rozpočet na rok 2002, stále je podľa neho priestor na riešenie. Minister zastáva názor, že nemožno pripustiť, aby sa učitelia po 1. januári 2002 sa dostali na tú istú úroveň ako boli doteraz a všade sa hovorilo o zvýšení ich tarifných platov v rámci zákona o verejnej službe.
Čo sa týka tohto zákona, Ftáčnik považuje za neprijateľné, aby sa zvýšili tarifné platy v zákone o verejnej službe samostatnou pedagogickou tabuľkou a súčasne sa výrazne znížili osobné príplatky pre učiteľov. Preto, ako povedal, on osobne vo vláde za tento zákon nehlasoval. "Stav, ktorý by sme takto dosiahli, by bol ten, že by sa prakticky nezvýšil celkový učiteľský plat. Pritom učitelia so zákonom o verejnej službe spájajú nádeje na skutočný rast platov," konštatoval.
Minister si myslí, že treba urobiť určitú korekciu, teraz už na pôde parlamentu. Je na to podľa neho priestor až do júna, keďže sa touto otázkou parlament bude zaoberať až na júnovej schôdzi, v čase, keď už vláda bude mať predstavu o rozpočte na rok 2002.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.