Stuart Little, pomýšľa podľa vlastných slov vážne na vydaj a potomkov.
"Bláznivo túžim po deťoch," povedala herečka v rozhovore pre nemecký týždenník TV Movie. Súčasne potvrdila, že sa vydá za svojho o 15 rokov mladšieho priateľa Rezu Jarrahyho. "Už iba nevieme, kedy. Momentálne máme obaja toho priveľa na krku," uviedla stále príťažlivá Geena, podľa ktorej by svadba mala byť peknou oslavou, čo vyžaduje čas.
Zdá sa, že aj Geena Davisová zostáva v súčasnom trende Hollywoodu, kde sú svadby, respektíve svadobné plány už niekoľko týždňov doslova v kurze.
Za výkon vo vedľajšej úlohe filmu Utečenec s Harrisonom Fordom Oscarom ocenený herec Tommy Lee Jones (54) sa 19. marca oženil s dlhoročnou priateľkou, 36-ročnou Dawn Mariou Laurelovou, ktorá je fotografkou. Mladomanželia sa stretli v roku 1995 na nakrúcaní filmu The Good Old Boys. Pre Jonesa, ktorý je dvojnásobným otcom, je to už tretí manželský zväzok.
Čerstvá držiteľka Oscara za film Erin Brockovich Julia Robertsová a jej partner herec Benjamin Bratt si údajne konečne určili dátum sobáša. Termín a dejisko tejto udalosti však nepoznajú ani ich priatelia, svadobné zvony im však vraj zazvonia v lete. Tento pár vznikol v roku 1997 a odvtedy sa stal nerozlučnou dvojicou. Julia opisuje Benjamina, ktorému vraj dala po získaní prestížnej ceny ultimátum, ako dôvod prečo sa ponáhľať domov a podľa Bratta je Julia štedrá, éterická, starostlivá a má obrovský zmysel pre humor. Umelkyňa je však známa aj rýchlou zmenou vlastných rozhodnutí. Pred deviatimi rokmi opustila herca Kiefera Sutherlanda len pár dní pred sobášom a jej manželstvo s Lylom Lovettom vydržalo v polovici 90. rokov iba 21 mesiacov.
Iná hviezda "fabriky na sny", 35-ročná Brooke Shieldsová sa 4. apríla vydala za scenáristu a producenta Chrisa Henchyho (38). Stalo sa tak v úzkom kruhu známych, v prekrásnom prostredí ostrova Santa Catalina pri pobreží južnej Kalifornie.
Herečka, ktorá bola v rokoch 1997-1999 manželkou žijúcej legendy svetového tenisu André Agassiho, debutovala pred filmovou kamerou ako 13-ročná v kontroverznom filme Pretty Baby, v ktorom stvárnila mladistvú prostitútku. Brány do sveta veľkého filmu jej otvorila snímka Modrá lagúna z roku 1980. U nás je najviac známa zo sitcomu Správna Susan.
Bob Dylan bol tajne ženatý so svojou bývalou vokalistkou
Los Angeles (TASR) - Folk-rocková legenda Bob Dylan bol v rokoch 1986-1992 tajne ženatý so svojou bývalou vokalistkou Carol Dennisovou, s ktorou má teraz 15-ročnú dcéru Desiree Gabrielle Dennis-Dylanovú. Dennisová to uviedla vo vyhlásení pre médiá, ktoré zverejnili v Los Angeles.
Gospelová speváčka tým potvrdila fakty uvedené v novej Dylanovej biografii od britského autora Howarda Sounesa. V predchádzajúcich biografiách bola Dennisová označovaná za Dylanovu priateľku a len niekoľko zasvätencov vedelo, že s ním má dieťa.
Utajiť svoj vzťah sa obaja rozhodli preto, aby ich dcéra mala normálne detstvo, uviedla Dennisová vo vyhlásení. Využili kalifornský zákon, ktorý v záujme ochrany súkromia umožňuje pred médiami utajiť sobášny list. Z tohto dôvodu nie je Dylan zapísaný v rodnom liste dcéry ako otec. S dcérou sa však dohodol, že je na nej, či prijme meno otca. Tá sa tak rozhodla pred dvoma rokmi.
Sám Dylan sa k neautorizovanej knihe zatiaľ nevyjadril. "Nie je ale správne, keď je v nej opisovaný ako niekto, kto skrýva svoju dcéru," uviedla Dennisová. Také niečo by nikdy neurobil, dodala.
Film Trinásť dní premietli už aj v Moskve
Moskva (TASR) - Za účasti niekdajšieho amerického ministra obrany Roberta McNamaru a Theodora Sorensona, autora prejavov bývalého prezidenta USA Johna F. Kennedyho, sa v Moskve uskutočnila projekcia najnovšieho filmu Kevina Costnera Thirteen Days (Trinásť dní), ktorý sa odohráva v období tzv. kubánskej krízy z roku 1962.
Dielo, na ktorého kubánsku premiéru pricestoval začiatkom týždňa do Havany aj Kevin Costner, premietli v Moskve veteránom ruskej diplomacie a ozbrojených síl.
Bývalý šéf Pentagónu v ruskej metropole konštatoval, že poučenie zo skutočných udalostí, ktoré poslúžili ako námet filmu, je, že treba zničiť jadrové zbrane. Robert McNamara pripomenul, že v októbri 1962 mierilo na americké ciele 6500 sovietskych nukleárnych hlavíc, kým na sovietske ciele 7500 amerických zbraní rovnakého charakteru. V čase kubánskej krízy, ktorú vyvolalo úsilie vtedajšieho Sovietskeho zväzu umiestniť na ostrove rakety stredného doletu, na čo americká strana reagovala morskou blokádou ostrova, sa svet podľa znalcov dostal na okraj jadrového konfliktu mocností.
Obaja zámorskí hostia sa v Moskve zhodli na tom, že cestu k riešeniu krízy otvoril nakoniec ústupok vtedajšieho najvyššieho sovietskeho predstaviteľa Nikitu Chruščova, rozhodnutie stiahnuť sovietske rakety z Kuby, ktorá požiadala o ich umiestnenie pre opakovanú snahu americkej strany privodiť pád kubánskeho režimu.
Autor: Hamburg/Los Angeles (TASR)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.