alebo kariérou v zamestnaní. Týmto krokom chce panovníčka vyvodiť dôsledky zo škandálu spôsobeného stretom kráľovských a pracovných záujmov v prípade svojho najmladšieho syna Edwarda a jeho manželky Sophie.
Kráľovná tak poslúchla radu svojho blízkeho poradcu, podľa ktorého by bolo dobré, ak by sa členovia kráľovskej rodiny s povinnosťami v práci vzdali akýchkoľvek reprezentačných úloh. S tým by však súviseli aj nižšie príjmy z kráľovskej pokladne a obmedzenie osobnej ochrany.
Nariadenie kráľovnej sa bude týkať aj princa Edwarda, pretože ten je vlastníkom produkčnej firmy, ktorá sa venuje nakrúcaniu filmov prevažne z prostredia kráľovského dvora.
Aj vláda britského premiéra Tonyho Blaira dala kráľovnej najavo, že podporuje striktné oddelenie záujmov. Následník trónu princ Charles a jeho sestra princezná Anna sa tiež vyslovili za dôrazné odčlenenie "aktívnych" príslušníkov britskej kráľovskej rodiny.
Kráľovnú pobúrilo nielen správanie nevesty Sophie, ktorá sa nie príliš vhodne vyjadrila na adresu viacerých britských prominentov, vrátane ľudí z kráľovského dvora, ale starosti jej robia aj ďalší príbuzní.
Napríklad jej bratranec princ Michael z Kentu sa so svojou manželkou nechal za posledných 15 mesiacov pozvať na 24 ciest na zväčša exotické miesta, čím si v britskej tlači vyslúžil titul "príživník". Jeho manželka sa dokonca nechala počuť, že ide kamkoľvek, kde dostane zadarmo jesť.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.