spravodlivého štátu za takýto veget ešte aj zaplatené. Našťastie slovenskí politici žijúci z našich daní nikdy nevegetia, a tak aj za uplynulý týždeň stihli tohto veľa vyparatiť.
Finančná žgrloška Brigita napríklad požiadala prezidenta, aby Langošovu novelu o dedičskej dani expresne vrátil aj s cesnakovým langošom tam odkiaľ prišla, teda späť do parlamentu. Prezident však láskou k ministerkiným argumentom nezahorel a vyhlásil, že on veru za SDĽ-ku nič vylizovať nebude. Okrem toho sa Schuster zamyslel a prišiel na to, že zrušenie dane z dedičstva medzi najbližšími je v podstate dobrý nápad. S tým môžeme len súhlasiť, lebo našinca by určite naštvalo, keby mal platiť daň za darovanú elektrickú dvojplatničku. Predstavte si však, že rovnaký nápad ako Langošovi skrsol v hlave aj Bushovi džejárovi. Jediný rozdiel je v tom, že mladému Bushovi to neprešlo, keďže voči jeho návrhu sa vzbúrilo asi 120 amerických milionárov a multimilionárov. Tí argumentovali, že vraj štát príde o slušné príjmy a navyše takýto krok môže ublížiť charite. Veľká škoda, že na Slovensku milionárov nemáme...
Vláda schválila novelizáciu trestného zákona. Tentoraz doň pribudol i trestný čin tzv. sexuálneho násilia, pričom nóvum spočíva v tom, že z jeho vykonania môže byť obvinená aj žena. Ako poznamenal predkladateľ tejto novely minister J. Čarnogurský, teoreticky to je možné, no prakticky si to vie len ťažko predstaviť. Uvidíme, či v záujme zlepšenia predstavivosti expredsedu KDH, sa nenájdu záujemkyne, ktoré ho o tom presvedčia. Len pozor na Jančiho svätožiaru...
Opäť sa viedli aj do prázdna smerujúce diskusie aj o reforme verejnej správy, keďže naši politickí činovníci to v smere k voličom zjavne považujú za dostatočný dôkaz o tom, že im na reforme, ktorá sa ocitla v slepej uličke, záleží. Rokovanie koaličnej rady o tejto otázke neprinieslo žiaden pokrok, aj keď si vládne strany okrem lásky sľúbili, že sa po veľkonočnej šibačke pokúsia nájsť dohodu. Bugi ako šéf SMK však nevie, o akom kompromise budú koaličné strany rokovať, keďže stále platí rozhodnutie vlády o modeli 12+12. SOP vyhlásila, že predloží na rokovanie parlamentu návrh asymetrického územnosprávneho členenia na 4 kraje a 12 VÚC. Dvanásť vyšších územných celkov odklepnutých vládou nepodporí ani šéf svojho Smeru R. Fico. Aj osem je veľa, a tak sa mu najviac pozdáva 3+1. A ako ho poznáme, možno by nebolo ani to jeho vyššie uvedené, keby s ním prišiel niekto iný. Minister podvýživeného školstva Ftáčnik zas naznačil, že SDĽ nezaručuje podporu "tuctovému" variantu, lebo sa im páči model 8+8. Jediný z ľavičiarov, ktorý je proti, sa volá Vladimír Maňka a primátoruje vo Zvolene. Ako vyňuchal istý týždenník, tento poslanec NR SR totiž šéfuje firme, ktorá sa už predbežne dohodla, že v prípade vzniku VÚC by v domovskom Zvolene prenajala svoju budovu práve novokonštituoavaným orgánom tohto vyššieho územnému celku... V takýchto cifrách už zjavne stratil prehľad aj náš pracovitý minister práce P. Magvaši. Toho totiž opantal pocit, že sa zakaždým pri rokovaní o reforme ocitne na trhu. "Každý, podľa toho ako sa vyspí, z brucha hodí nejakú cifru," dovolili sme si ho citovať.
Na zasadnutie valného zhromaždenia Asociácie zamestnávateľských zväzov do Žiaru nad Hronom sa rozhodlo vycestovať síce nie veľkosťou, ale zato funkciami veľké trio Miki, Migi a Šusti. Spoločne sa vo všetkej skromnosti zviezli vlakom so špeciálnym VIP vozňom, kde nechýbali kupé so štýlovými pohovkami ani väčší salónik, kde "najvyššiu" trojicu čakali obložené misy, bábovky či sladké a slané pečivo. Hoci úrad na ochranu ústavných činiteľov označil cestovanie vlakom za najdrahší možný spôsob dopravy, prezident Schuster sa nechal počuť, že na cesty vlakom si už zvykol a svoje zvyky meniť nebude. "Vlak je už dnes taký dobrý ako auto. Môžete v ňom študovať a pohybovať sa, zatiaľ čo v aute sedíte. A keď sú dopravné zápchy, nemáte oveľa dlhšiu cestu vlakom ako autom. A je to aj bezpečnejšie." TV Nova uviedla komédiu "V podstate sme normálni."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.