zvyšky po marihuane.
"Polícia mala určité indície. Sami vieme, že na škole sa užívajú drogy. Koniec-koncov o skúsenostiach našich žiakov s drogami hovoria aj alarmujúce výsledky prieskumu, ktorý sme robili vlani na jeseň. Zásah bol súčasťou projektu protidrogovej prevencie, ktorý sme začali uplatňovať v tomto školskom roku. A nebol posledný! Je to v záujme detí. Nemôžeme sa tváriť, že nás sa problém netýka," hovorí riaditeľka školy Iveta Henzélyová.
Ako uviedla, obaja žiaci porušili školský poriadok a čaká ich postih. "Samozrejme, ten bude adekvátny miere previnenia. Spojíme sa aj s rodičmi. Mali by vedieť, čo robia ich deti."
Podľa výsledkov vlaňajšieho prieskumu viac ako 41 percent žiakov prvých až tretích ročníkov Školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach už má skúsenosti s drogami, vyše 56 percent opýtaných sa stretlo s niektorou drogou na škole, pre takmer 93 percent zo 128 respondentov nie je problém dostať sa k drogám. "Naším cieľom je zamedziť šíreniu drog na škole, chrániť tých, ktorí s drogami ešte nezačali experimentovať a poskytnúť pomoc žiakom, ktorí už majú s drogami skúsenosti, alebo sú dokonca na nich závislí. Bez spolupráce s rodičmi je však náš boj márny," uviedla riaditeľka.
Na mimoriadnom rodičovskom združení začiatkom tohto mesiaca rodičia mali podpisom vyjadriť svoj súhlas, resp. nesúhlas, s vyšetrením dieťaťa, keď pedagógovia nadobudnú podozrenie, že užíva drogy. V prípade pozitívneho výsledku škola sprostredkuje kontakt s odborníkmi z Pedagogicko-psychologickej poradne v Košiciach, ktorí v spolupráci s lekármi podľa potreby navrhnú ambulantnú liečbu alebo hospitalizáciu. "Zo 120 rodičov nepodpísali len štyria. Pravda, niektorí sa na rodičovskom združení nezúčastnili. Tých chceme vyzvať písomne," dodala riaditeľka.
Autor: sen
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.