s Čarnogurským, aj keď sme to veľmi nepublikovali," hovorí.
S Ruskovou ANO či Ficovým Smerom zatiaľ veľmi neráta. Budúca vláda môže byť podľa neho aj bez Smeru.
Podľa Mečiara je dohoda medzi stredo-pravými stranami pre budúcu vládu nutná, v opačnom prípade bude HZDS hľadať podporu podľa percent, čo negarantuje stabilitu.
"Veľmi by som privítal, keby som mal partnera na dohodu typu Klaus - Zeman."
Otázku svojho vlastného politického osudu po voľbách označil za neaktuálnu. Na pripomienku, že pre zahraničie a akceptovanie Slovenska je jeho politický osud veľmi dôležitý, Mečiar povedal: "Dostal som ponuku na vydanie môjho životopisu v Paríži a v Taliansku. Ak by som bol nezaujímavý, myslíte, že by sa to dialo? Akceptovateľnosť na štátnej úrovni prichádza do úvahy, až keď do vládnej funkcie idete. Povedal som, že idem do volieb, ale nikdy som nepovedal, že idem do funkcií."
Mečiar má reálnu obavu z ovplyvňovania a zo zneužitia médií po vstupe Pavla Ruska do politiky. Svoje kontakty a vzťah k Ruskovi opísal krátko: "Rusko sa ku mne v istom čase prihlásil, dokonca som mu bol na svadbe. Keď pracoval v STV, snažil sa významne kontaktovať na HZDS a pomáhať. Keď išiel súkromne podnikať, znova sme sa stretávali a mali sme snahu pomôcť. Licenciu mal bezúplatkovú, nikomu sa nemusel zaväzovať, slobodne prešiel. Neskôr sa po rokovaniach, o ktorých veľa neviem, začal profilovať proti. Hovoril mi, že to nebolo voči mojej osobe, ale k môjmu okoliu. Necítim voči nemu nenávisť a som schopný s ním komunikovať."
Otázkou podľa Mečiara je, do akej miery bude spoločnosť náchylná na to, na čom stavia Fico s Ruskom. "Stavajú na politike nových tvárí, pričom tie tváre neexistujú. Rozhodujúce osobnosti v Smere sú Fico a z HZDS odídení Flašík a Beňová. Aké sú to nové tváre? Však boli u nás, kým sme ich neposlali preč."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.