postihol náhly odchod jedného z člena rodiny. Prvého apríla im zomrel otec. Smutná a nečakaná udalosť samozrejme poznačila každého člena rodiny, ale život išiel ďalej a bolo potrebné vybaviť poslednú rozlúčku. Išlo to hladko, v dome smútku si pozostalí vybrali miesto posledného odpočinku, ktoré im vyhovovalo, keďže bolo v blízkosti rodičov zosnulého. „Všetko bolo v poriadku, pani nám vystavila faktúru za práce okolo pohrebu. Ten bol štvrtého apríla," pokračoval v rozprávaní T. Štupák.
Rodina sa ani nestačila poriadne spamätať, keď tu približne po troch týždňoch oslovila manželku nebohého pracovníčka Technických služieb mesta Prešov. Do toho času bývala u svojho syna, keďže po smrti manžela bola poznačená smútkom. Asi po troch týždňoch sa odhodlala vrátiť do svojho bytu a bojovať so žiaľom. V ten istý deň ako sa vrátila domov, ju pracovníčka telefonicky oslovila a informovala ju, že došlo pri výbere miesta hrobu k omylu. Toto miesto bolo totiž dopredu zaplatené. „Žiadala mamu, aby dala súhlas na preloženie tela na iné miesto. Okamžite som volal právničku, ktorá takéto riešenie odmietla s tým, že po takom čase, by išlo vlastne o exhumáciu tela a na tú musí dať súhlas súd. Myslím si, že daná pracovníčka sa nejako ticho chcela dohodnúť, že sa jednoducho telo vykope a premiestni. Ale mamu pritom dostala do takého stavu, že dva dni bola na ukľudňujúcich liekoch," skonštatoval Tibor Štupák.
Ako nám povedal, obrátil sa aj na vedenie Technických služieb a o svojom probléme informoval námestníka pre ekonomiku Milana Holingu. Ten sa mu podľa jeho slov ospravedlnil a priznal, že k chybe došlo z ich strany. Údajne mal ešte pána Štupáka telefonicky informovať o ďalšom postupe. Ako nám však pán Štupák povedal, doteraz sa neozval.
Na pána Holingu sme sa preto obrátili my. V podstate nám potvrdil, že k chybe došlo zo strany Technických služieb mesta Prešov, a. s. „Pánovi Štupákovi som povedal, že oni (rodina) sa nemusia vôbec ničoho obávať. Jednoznačne sme si vysvetlili, že z ich strany je všetko v poriadku. Ubezpečil som ich, aby boli kľudní. Chybu sme urobili my a my si ju v rámci našich vnútorných opatrení aj vyriešime."
Na našu otázku, ako sa to mohlo stať a či sa podobný problém nestane aj v budúcnosti nám námestník Holinga odpovedal, že spravujú osem cintorínov a ročne urobia asi 600 hrobov. Chyba sa nedá vylúčiť, „ale toto bol skutočne ojedinelý prípad," uzavrel námestník Technických služieb Milan Holinga.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.