roky s celkovým nákladom 54 miliónov korún. Vlani sa začalo s výstavbou a termín ukončenia je naplánovaný na september 2003. Včerajší kontrolný deň na stavbe však zatiaľ nevyznieva optimisticky. Podľa informácie prednostu OÚ Milana Benča, stavebná firma do júna dokončí práce za vlani pridelených 7 miliónov korún a zastaví stavbu.
"V roku 2000 bol rozpis rozpočtu pre stavbu 18 miliónov, ale z krajského úradu sme dostali len 7. Na tento rok sme žiadali 5,1 milióna korún, aby sme mohli zmontovať strechu, ale či ich dostaneme, to neviem. Navrhol som firme, aby si v tomto objeme zobrali úver a preinvestovali ho na stavbe s tým, že sa s nimi potom vyrovnáme, vrátane úrokov. Neboli ochotní prijať taký návrh," uviedol včera pre náš denník M. Benč. Zároveň dodal, že takýto postup zvolili vo viacerých prípadoch a osvedčil sa.
Doteraz boli dodávatelia spokojní a OÚ im síce s omeškaním, ale predsa uhradil pohľadávky. Ako ďalej uviedol, o tomto probléme hovoril aj so zástupcom prednostu krajského úradu Milanom Ambrózom. Ten mu vyčítal, že z vyčlenených 100 miliónov na investičné výdavky Prešov žiada 60 miliónov len na opravy havarijných stavov v školách. "Argumentoval som tým, že tento okres tvorí pätinu kraja a každý rok dostával v prepočte najmenej prostriedkov. Ani moji predchodcovia sa nepričinili o riešenie a teraz sa stav tak zhoršil, že náklady na opravy budú stáť milióny. Na investičné výdavky sme žiadali 238 miliónov a z nich na havárie potrebujeme spomínaných 60," dodal prednosta Benč.
Komisia včera posudzovala aj postup prác pri výstavbe splachovacieho WC v ZŠ Tuhriná (okres Prešov) a opravu strechy ZŠ na Ulici Československej armády v Prešove. V prípade strechy žiadali 800-tisíc, ale krajský úrad im schválil len 500- tisíc korún. Úspech bude teda závisieť od vhodného výberu pavilónov a najviac poškodených miest na streche. Vedenie školy sa totiž obáva, že v prípade jarných dažďov budú musieť učiť žiakov na chodbách.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.