na slovenské salaše. "Maďarsko svojím zákonom o zahraničných Maďaroch prejavilo svoju teritoriálnu a expanzívnu politiku. Je otázne, či to nebude nástrojom na naplnenie myšlienky Veľkého Uhorska," vyslovila s obavou Malíková. Doslova za nové pomaďarčovanie detí označila možnosť získania štatútu zahraničného Maďara aj maloletému dieťaťu nemaďarskej národnosti. Ako tá najsprávnejšia vlastenka ihneď ponúkla protiopatrenie. Podľa nej chce SNS predložiť do parlamentu návrh zákona, podľa ktorého by rodičia žijúci na zmiešanom území s viac ako 20-percentným podielom menšinového obyvateľstva v prípade, že umiestnia svoje dieťa do slovenskej štátnej školy, dostali jednorazový ročný príspevok od štátu 6000 Sk na dieťa. Bolo by zaujímave zistiť, ako by takýto postup pani politička nazvala.
V tom, ako sypať okamžité riešenie na hociktorý problém vyskytujúci sa na Slovensku nie je Malíková osamotená. Momentálne aspoň o konskú hlavu pred ňou vedie "všadebol", "všetkovidel" a "všetkovie" Robert Fico. Ako reakciu na pozastavenie podpory SR z predvstupových fondov EÚ začal iniciatívu na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s jediným bodom - odvolať vládu. "Keď som zachytil prvú informáciu, čo sa stalo, dal som si vecí do súvislosti. Doteraz ma každý preklínal za moje tvrdenie o skorumpovanom Slovensku, no toto je už taká do neba volajúca špinavosť, že musím ako poslanec vyvinúť konkrétnu aktivitu. Už ma to prestáva baviť. Čokoľvek chytíme do rúk, zo všetkého trčia úplatky," rozhorlil sa nad takouto nehoráznosoťu Fico. A tu sa do písmenka naplňuje múdre poznanie, že XY vodu káže a víno pije. Šéf Smeru na jednej strane totiž kritizuje negatívne javy iba u svojho politického súpera, vo vlastnom straníckom hniezdočku sa mu však vôbec neprotivia. Priam školským príkladom je bývalý imidžmejker Vladimíra Mačiara a teraz Ficov - Fedor Flašík. Jeho agentúra Donar bola za Mečiarovej éry "štátom" preferovanou agentúrou, do ktorej smerovali všetky lukratívne zákazky... TV Global odvysielala ďalší diel z cyklu Kráľovstvo divočiny.
Slovensku ukázalo svetu, ako sa manželské nezhody štátneho úradníka môžu skončiť až odvolaním ministra. Podľa doterajších indícií všetko odštartovala pani Tóthová, rozvádzajúca sa polovička teraz už bývalého šéfa odboru zahraničnej pomoci Úradu vlády SR Rolanda Tótha. Podľa neho sa jeho problémy začali v marci tohto roku, keď mu manželka oznámila svoje pžiadavky súvisiace s rozvodom. Varovala ho, že ak ich nesplní, zničí jeho profesionálnu kariéru. Pán Tóth neustúpil, takže manželka zaslala "liebsebrief" s patričným obsahom, že dochádzalo k zneužívaniu peňazí z fondov Európskej únie, na Úrad vlády SR. Na to ho jeho šéf minister Hamžík odvolal. A potom sa už udalosti rozbehli tak rýchlo, že obaja borci ich už nedokázali dostihnúť. Roland Tóth sa síce vyhovára, že škandál vraj vybuchol, keď bol na dovolenke na Cypre, pán minister Hamžík sa zasa necítil byť absolútne zodpovedný za to, čo jeho podriadený stvára a po prvých upozorneniach na známe skutočnosti sa zubami nechtami držal svojho obľúbeného kresla. Keďže tak ako jeho podobných osudom postihnutí kolegovia v západných demokraciách, alebo Palacka, Čerenák, Šagát či Kanis nechcel dobrovoľne odísť, musel by odvolaný. Nie nadarmo sa hovorí, že na Slovensku máme mnoho politikov, ale ani jedného štátnika.
A napokon čiastočne dobrá správa pre našinca. Leto sa síce začalo veľmi skoro, niektorí naši občania, poriadne opálení, sa však už z letnej zahraničnej turistiky pomaly vrátia domov. Nakoľko cieľ ich cesty sa minul účinkom, nemajú sa z Belgicka ako vrátiť domov. Nadnárodná prepravná spoločnosť - v skratke SR - napospas netolarantným Belgičanom ich nenechá a čo najskôr ich privezie bezplatne späť do opustenej vlasti. Pozor, neplatí to pre obyčajného občana, ktorý si dovolenkový pobyt a cestu tam a späť riadne zaplatil a "cestovka" ich nechala v štichu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.