Mikloš po tom, ako kabinet rozhodol o použití 754 miliónov 806
Ak sa podarí naplniť štátny rozpočet, pôjdu peniaze do mnohých projektov, vrátane posilnenia súdnictva, obnovy škôl a kostolov, či sochy kráľa Matyása v Gemeri. Mikloš považuje rozdelenie prostriedkov za efektívne, vrátane 10 miliónov na projektovú dokumentáciu na vybudovanie národného tenisového centra, či štyroch miliónov na chatu pod Rysmi. Milión 500-tisíc pôjde pre MS v Báčskom Petrovci ako podpora Slovákov vo Vojvodine, 4,5 milióna na refundáciu nákladov za návštevu pápeža pre Biskupský úrad v Košiciach a dva milióny na opravu strechy kostola sv. Jakuba v Levoči.
Napriek požiadavke slovenskej menšiny v Maďarsku, Rumunku a Vojvodine, aby sa financie nerozdrobovali na malé programy, ale použili na vybudovanie retranslačných staníc a šírenie signálu slovenskej televízie, kabinet spomínanú sumu rozdelil na osem projektov. Financie poputujú do rozpočtových kapitol v krajských úradov v Nitre, Košiciach, Banskej Bystrici a budú slúžiť najmä na opravy kostolov, pričom 2,2 milióna korún dostane ako príspevok na dobudovanie divadlo Thália v Košiciach.
Na zefektívnenie súdnictva chce vláda uvoľniť vyše 118 miliónov korún, ktoré umožnia zavedenie švajčiarskeho projektu súdneho manažmentu na všetky okresné súdy po tom, ako sa osvedčil v Banskej Bystrici. Zmení sa najmä registrácia podaní, keď sa podávateľ ihneď dozvie, komu bol jeho prípad pridelený a kedy bude konanie.
Ministerstvo spravodlivosti má dostať aj ďalších 40 miliónov korún, a to na zlepšenie fungovania centrálneho obchodného registra, zabezpečením softvéru a potrebných zariadení. Register by mal poskytnúť nielen viac informácií, ale umožniť získať údaje aj o firmách, registrovaných na iných súdoch.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.