Capricorn bikes 2001. Ako nám prezradil Daniel Sajták organizátor oboch víkendových podujatí účasť potvrdili pretekári z Maďarska, Poľska, Česka a Slovenska. Bikrosový areál na košickom sídlisku Dargovských hrdinov prešiel oproti minulému roku viacerými technickými úpravy, čím sa zvýšila rýchlosť a plynulosť jazdy. Na druhom kole Slovenského pohára by nemal chýbať najlepší pretekár českého a slovenského dualu talentovaný český junior Filip Matúš. Organizátori očakávajú súboje viac ako päťdesiatky pretekárov, medzi ktorými s najväčšou pravdepodobnosťou bude chýbať najlepší slovenský pretekár Filip Polc. V súčasnosti sa zotavuje po zranení.
Na druhý deň sa pretekári presunú do Zlatej Idky, kde sa uskutoční druhé kolo SP v zjazde. Už každoročne sa Kojšovskej holi stretávajú zjazdári, veď táto trať, ktorú pred tromi rokmi postavil v spolupráci s najlepšími českými a slovenskými pretekármi bývalý reprezentačný tréner Daniel Sajták sa teší veľkému záujmu jazdcov. Nečudo, že veľký záujem súťažiť s časom prejavili viacerí českí pretekári, ktorých neodradila ani veľká vzdialenosť.
Program Capricorn bikes 2001 - dnes bikrosový areál: od 8.00 do 10.45 h voľný tréning, od 11.00 kvalifikácia, o13.00 h finále. Zajtra Zlatá Idka, lyžiarské stredisko Kojšovská hoľa: od 8.00 do 10.45 h voľný tréning, od 11.00 kvalifikácia, o13.00 h finále.
Autor: glo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.