sami sebe" možno hovoriť o trvalom potácaní sa od mantinelu k mantinelu. S tým, že sa už nemáme na koho vyhovárať. O zákonodarnom orgáne ani nehovoriac - tomu sa po "hokejovom" voľne začali "letné prázdniny...". A preto sa rekapitulácia uplynulého týždňa ani tak veľmi nelíši od tých predchádzajúcich.
Hovorí sa, že božie mlyny melú pomaly, ale isto. Pociťuje to na vlastnej koži aj sám premiér Dzurinda, ktorý vyšiel z liahne KDH a dnes je predsedom SDKÚ. Samozrejme, jeho pôvodná strana mu to nevie zabudnúť, a tak po odstúpeni ministra vnútra L. Pittnera sa začala ping-pongová partia medzi Dzurindom, KDH a prezidentom. Ten zatiaľ neakceptoval návrh premiéra na obsadenie miesta ministra vnútra Ivanom Šimkom, pôvodne tiež "kádehákom", a dočasne poveril vykonávaním tejto funkcie Jána Čarnogurského. Šimkova osoba však naďalej zostáva v hre a Dzurinda sa ho nemieni vzdať. To však vyvoláva negatívne reakcie zo strany bývalých súputníkov. Celá aféra dokonca naštvala aj inak mierumilovného Františka Mikloška: "Mikuláš Dzurinda sa správa svojvoľne a necíti potrebu sa s niekým v koalícii dohodnúť. Robí si, čo chce. Premiér už nemôže hovoriť, že mu záleží na dobrých vzťahoch. Vytvoril trhlinu." Televízna stanica Discovery odvysielala v sobotu ďalší diel dokumentu Veľké bitky.
Keby sa zo sľubov dalo dosýta najesť a hlavne zbohatnúť, boli by Slováci najtučnejšími ľuďmi pod slnkom, v šampuse sa kúpavali a každý mal svoje modré z neba. Medzi najväčšie "sľubotechny" patrí šéf jednej partie, ktorá sa zaoberá presmerovaním ciest slovenských voličov k správnej volebnej urne. Sľuby mu však pomaly, ale isto prerastajú cez hlavu, lebo ich nachŕlil toľko, že sa na ne nepamätá. Teraz mu však jeden z nich pripomenuli pozostalí v decembri 1998 zastreleného mladíka Jozefa Fundáka z Košíc, ktorým príslúbil právnu pomoc. Po 30 mesiacoch konečne zasadol Okresný súd a po pánovi Ficovi, lebo o ňom je reč, nebolo ani chýru, ani slychu. A čo povedali členovia rodiny Fundákovcov? "Prisľúbil pomoc aj verejne, teda v relácii Porucha na STV 1, že v takých extrémnych prípadoch vie rodine pomôcť. Tak sme ho zobrali za slovo. Aj pri osobnom rozhovore on sám s tým prišiel, že keď bude hlavné pojednávanie, buď on alebo jeho zástupca sa zúčastní na tomto pojednávaní." - "No tak ja si myslím, že keď nám to sľúbil, že to mal dodržať, a keď nie, tak by to mal aspoň odvolať alebo sa nám ospravedlniť." - "Myslím si, že je to dosť smutná vec, že si na takýchto prípadoch robí reklamu sám pre seba". A popritom má ešte "toľkooooooó" sľubov v talóne.
V mnohých rodinách po l. júli by mali byť lukulské hody, nakoľko poslanci schválili novelu zákona o prídavkoch na deti a príplatku k prídavkom na deti v priemere o 40 až 70 korún. Ak si narýchlo premietneme, čo všetko sa za tie sumy dá kúpiť, jediným pozitívom bude snáď len to, že v rodinách zavládne dobrá nálada, nakoľko ľudia sa urehocú až k slzám. Po tomto bezplatnom predjedle si členovia rodín zasadnú k svojim televíznym prijímačom, v reklamách si trebárs pozrú ponuku výživných jogurtov a iných mliečnych výrobkov, tečúce sliny zapijú vodou a v duchu budú snívať o poslaneckom kresle.
Schuster turista, Schuster spisovateľ, Schuster a tenis, Schuster a slovenské vlaky. Darmo, príklady priťahujú, najmä tie zdedené od večne živého vodcu proletariátu. Pán prezident si totiž od prvého mája (aký to symbol!) vydal rozkaz, podľa ktorého on bude veliť čestnej stráži pri príprave na výkon a pri výkone vojenských pôct. Minister obrany Jozef Stank to odobril, i keď čestná stráž veliteľa má. Celá vec sa však nepáči poslancovi a bývalému náčelníkovi generálneho štábu armády Jozefovi Tuchyňovi, podľa ktorého i keď prezident je hlavným veliteľom ozbrojených síl, jeho krok je v rozpore s ústavou aj s ďalšími zákonmi. "Najsmiešnejšie je, že sa urobil veliteľom, dokonca stanovuje, že im bude veliť pri príprave. Toto nevymyslel prezident, ale niekto v jeho kancelárii a Schuster to, žiaľ, podpísal," soptil Tuchyňa. Slovensko je v pohode a byť prezidentom je hotová selanka.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.