prechode z jedného prúdového systému na druhý nevznikali problémy. Jednou z najlepších sa stala francúzska lokomotíva CC 40 100. Keďže mohla chodiť na všetkých elektrifikovaných tratiach, využitie si našla v medzinárodnej doprave. Jej vnútorné elektrické vybavenie dokázalo upravovať štyri druhy elektrického prúdu, používané na európskych železniciach. Na streche boli umiestnené štyri polopantografy, čo sú vlastne polovičné zberače so zvláštne upravenou zberacou lištou. Jej funkciou bolo, aby sa čo najviac podobala zberačom rušňov premávajúcich v jednotlivých navštevovaných krajinách. Úlohou strojvodcu teda bolo pri prechode na inú železnicu zdvihnúť príslušný zberač. Hmotnosť 107 t bola vzhľadom na náročné vybavenie veľmi prijateľná pre rýchlu jazdu. Preto jej tím odborníkov upravil ozubené prevody pre dva rozsahy: pomalý do 160 km/h a rýchly do 240 km/h. V dvoch trojosových podvozkoch sa cez ne poháňali všetky tri hnacie dvojkolesia s priemerom 1100 mm a to iba jedným trakčným motorom. Obidva značne výkonné motory podávali výkony od 4000 do 5500 kW. Zaujímavým znakom tejto sivo - červenej lokomotívy dlhej 22 m bol jej elegantný tvar.
Možno i technické zvláštnosti rady CC 40 100 priviedli výrobcov modelov na myšlienku obohatiť vynikajúcou kópiou modelárske zbierky. U lokomotív, ktoré majú svoj pôvod vo Francúzsku a jazdia pod národnou značkou SNCF, je to už pravidlom. Francúzsko je totiž známym "lámačom rekordov" v železničnej doprave a preto nečudo, že národná hrdosť v spojení so všetkým, čo je francúzske nemá hraníc. Model bol vyrobený v osvedčenej mierke H0 - 1:87 a má všetko, čo by mal dokonalý model mať: bezchybnú farebnú úpravu, funkčnosť jednotlivých detailov, efektné osvetlenie, vynikajúce jazdné vlastnosti, veľký výkon, nízku opotrebovanosť a s tým spojenú poruchovosť.
Je isté, že tento model neprinesie svojmu majiteľovi veľa starostí. Naopak, dobrý dojem ktorý v pozorovateľovi vzbudí je neotrasiteľný.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.