stave republiky, pán prezident vniesol do tohto prejavu žabomyšie vojny medzi parlamentom a prezidentom, medzi premiérom a prezidentom. Mal by sa zamerať na dôležité veci, ktoré hýbu spoločnosťou," povedal Bugár.
Pre lídra SOP Pavla Hamžíka bol Schusterov prejav "mimoriadne podnetný a vhodný na vážne zamyslenie sa".
Prezident vo svojom prejave pomenoval vecné problémy tejto spoločnosti, uviedol predseda SDĽ Jozef Migaš s dodatkom, že spôsob a forma vystúpenia je vecou hlavy štátu.
"Päť sekúnd po parlamentných voľbách sa Mikuláš Dzurinda a Rudolf Schuster dohodli o rozdelení najvyšších funkcií v štáte. Následne v prezidentských voľbách nútili slušných ľudí zvoliť si Schustera, čo bola tragická a zbytočná voľba. Bolo iba otázkou času, kedy sa Schuster obráti proti tejto vláde. Nech sa premiér teraz nečuduje, že Schuster sa stáva nepriateľom tejto vlády," vyhlásil podpredseda KDH Vladimír Palko.
Oľga Keltošová (HZDS) má zo správy neutrálny dojem, ale považuje ju za obsažnú. "Pri koncipovaní prejavu zvolil určitú hierarchiu. Osobne by som začala sociálno-ekonomickými problémami krajiny. Oceňujem to, že prezident konštatoval, že aj HZDS podporuje integračné kroky do Európskej únie a NATO," povedal O. Keltošová.
Podľa šéfky SNS Anny Malíkovej prejav odrážal realitu Slovenska. Slová na adresu SNS, ktoré prezident smeroval k negatívnemu postoju národniarov k vstupu do NATO, nevníma kriticky.
Podľa Petra Tatára "prezident nerozumie ekonomike, má na ňu komunistické názory". Pokračoval, že aj keď má ešte šancu zjednocovať verejnosť, "nemôže chváliť aj komunistov, aj katolícku cirkev. Zjednocovať za dá na podpore spravodlivých ideí". Tatár si myslí, že aj Schuster má svoj podiel na činnosti dnešnej vládnej koalície, pretože bol jej súčasťou. Hovoril o svojom občianskom pohľade, čo však v ďalšej časti prejavu poprel, konštatoval Tatár.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.