to potvrdil jeden zo spoločníkov Ľubomír Solárik, keď uviedol, že firma preto podnikla všetky potrebné kroky.
Ako sme už našich čitateľov informovali, ministerka pre správu a privatizáciu národného majetku SR Mária Machová pozastavila privatizáciu tohto štátneho podniku. O firme, ktorá bola úspešná vo výberovom konaní, vtedy uviedla, že po porade ekonomických ministrov sa objavili nové skutočnosti, ktoré túto spoločnosť spochybňujú. Na hodine otázok a odpovedí premiér jej slová konkretizoval s tým, že jeden z konateľov Interaquy má voči štátu podlžnosti.
Keďže sme mali informácie, že ide o osobu Ľubomíra Solárika, opýtali sme sa ho, v akej výške sú tieto nedoplatky. "Firma Interaqua ako taká je úplne čistá," odpovedal Solárik. "Nedlží nikomu nič. Nejaké nedoplatky z minulého obdobia, ktoré sú však predmetom splátkového kalendára, má pán Chomanič (ďalší zo spoločníkov Interaquy). To však považujeme za jeho záležitosť, lebo to vôbec nesúvisí s Interaquou. Podľa nášho názoru argumentácia pána premiéra bola dosť chabá," uviedol.
Tento nedoplatok podľa jeho slov by mal predstavovať okolo 350 tisíc korún. Ako povedal, je to "čiste súkromná vec pána Chomaniča" a v celom prípade to nepovažujú za relevantné. Dodal tiež, že v iných kauzách sa vyťahujú na svetlo božie informácie o tom, že predstavitelia firiem, ktorí privatizujú veľké a lukratívne podniky majú miliónové nedoplatky, a všetko je v poriadku. "Prejde to ako pikoška v médiách a nerobí sa z toho taký záver, aký sa urobil v našom prípade. My sme stále presvedčení, že tam je v hre niečo úplne iné."
O čo by teda podľa neho malo ísť, zaujímali sme sa. "Nemáme dôkazy, takže sa ťažko o tom hovorí," skonštatoval. Dodal však, že celá kauza sa začala potom, keď začali protestovať proti spôsobu akým sa naložilo s úverom vo výške dvoch miliónov nemeckých mariek, ktorý poskytla Credit Lyonaise Bank na oddlženie Imuny, na základe vládnej garancie. "Tieto peniaze boli dopredu adresne určené, podľa nášho názoru protekčne, prešovským firmám. Dodatočne nás vyzvali, aby sme podpísali protokol, že preberáme tento finančný záväzok a že ho splatíme, čo sme urobili. Zároveň sme si vyhradili právo, aby sme sa mohli "spolupodieľať" na rozhodovaní, akým spôsobom bude tento dodatočný úver použitý. To nám nebolo umožnené. V priebehu troch dní boli vyrovnané podľa nášho názoru premrštené finančné pohľadávky oných protekčných prešovských firiem. Zrejme sa báli, že budeme robiť audit. Tento náš zámer sme verejne prezentovali, tak sa urobilo toto. Oficiálne sme protestovali na obidvoch ministerstvách, ale už to bolo zrealizované," dodal na záver jeden zo spoločníkov firmy Interaqua, s. r. o., Košice Ľubomír Solárik.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.