predchádzajúce štyri. Tentokrát však podľa slov vedúcej organizačného štábu Lucie Mihokovej bude venovaný aj tancu a pantomíme. Organizátori podujatia Modlitbové katolícke spoločenstvo v Sabinove a tamojšia základná organizácia Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, vychádzali zo Svätého písma.
Podstatou podujatia je osloviť ľudí, aby sa prebudili a boli otvorení prijímať lásku. "Aby pochopili, že to čo hľadajú je Boh," povedala vedúca Mihoková. Zároveň dodala, že tak reagujú na výzvu svätého otca Jána Pavla II., ktorý vyzýva k novej evanjelizácii formou tanca, spevu a pantomímy.
Na koncerte sa zúčastní okolo 300 účinkujúcich. Program sa začne svätou omšou v Chráme svätého Jána Krstiteľa o 9.30 hodine. Po nej v čase od 11. do 19. hodiny budú vystupovať pozvané kapely. Medzi inými Just Moons z Litvy, Johny Palmer z Jamajky a Heaven´s Shore z Írska. Zo slovenských kapiel sa predstavia prešovská skupina Maranatha, bratislavský sólista Richard Čanaky, skupina Mimicry z Ružomberka, Timothy z Prešova a domáca skupina MSK.
Sprievodným podujatím bude podľa L. Mihokovej detská tvorivá dielňa.
Výťažok z koncertu je určený pre nevidiacich a slabozrakých občanov, ako aj pre misie na Ukrajine.
Autor: ben
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.