spoločne s bývalými kolegami, asistujúcimi pri prvej tavbe, i s novými americkými manažérmi fabriky.
Podľa informácií Tlačového a informačného oddelenia Vonkajších vzťahov U.S. Steel Košice za 35 rokov košickí oceliari vyrobili viac ako 118 miliónov ton ocele. Pre ilustráciu, plech široký 1 meter, vyrobený z tohto množstva ocele, by obvinul zemeguľu po obvode 106-krát.
K významným dátumom oceliarskej histórie košickej huty patrí rok 1966, keď bola uvedená do prevádzky Oceliareň I., rok 1974 so sprevádzkovaním Oceliarne II. a rok 1982, keď bolo vybudované prvé zariadenie na plynulé odlievanie ocele do brám. Druhé takéto zariadenie vo vtedajších Východoslovenských železiarňach uviedli do prevádzky o 10 rokov neskôr. Rok 1995 už znamenal prechod na stopercentné kontinuálne odlievanie ocele do brám. Súhrnná bilancia vyrobených brám predstavuje takmer 36 miliónov ton. Brama je hutnícky výraz pre plochý oceľový ingot, určený na ďalšie tvárnenie, napríklad valcovaním.
Zatiaľ posledným dátumom, ktorý sa zapísal do histórie košickej huty, je záver minulého roka a začiatok roka 2001, súvisiaci so vstupom U. S. Steel. Okrem iného, faktom, dokumentujúcim zvýšenie kvalitatívno-ekonomických parametrov výroby ocele po prevzatí fabriky americkými majiteľmi, je zvýšenie životnosti výmuroviek konvertorov. Kým v úplných začiatkoch existencie závodu bola ich životnosť 200 tavieb a v 90. rokoch dosahovala 1 650, v súčasnosti výmurovky "vydržia" viac ako 4 000 tavieb.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.