Slávna trojka tenorov
Podľa producentov koncertu s nákladmi 10 miliónov dolárov, dosiahne jeho návštevnosť 30.000 ľudí. Cena lístkov sa pohybuje od 60 do 2000 dolárov, čo predstavuje trojnásobok priemerného ročného príjmu obyvateľa čínskej metropoly. Na kritiku vysokých cien vstupeniek organizátori argumentovali drahým prenájmom priestorov v Zakázanom meste a doteraz najvyšším, 5000-dolárovým vstupným, na koncert troch operných hviezd v Detroite.
Nesolventní Číňania však nemusia ľutovať, že nemajú na lístky, pretože si ho môžu vychutnať v priamom prenose na jednej z dvoch veľkoplošných obrazoviek, ktoré budú inštalované v Pekingu, alebo na okruhu čínskej televízie.
Koncert slávnych tenoristov sa uskutoční na Svetový olympijský deň, pričom sa toto podujatie považuje za prejav podpory konaniu olympijských hier v Číne v roku 2008.
Až dva roky trvali "úporné" rokovania ohľadne realizácie koncertu, no samotné prípravy museli Číňania zvládnuť za tri mesiace. Úspech tohto umeleckého podujatia považujú za akúsi generálku olympiády.
Naomi Campbellová si kúpila superluxusný byt v mrakodrape
New York (TASR) - Topmodelka Naomi Campbellová si kúpila luxusný byt v mrakodrape známeho amerického podnikateľa Donalda Trumpa.
Byt na 35. poschodí supermoderného newyorského mrakodrapu Trump World Tower ju vyšiel na 3,8 milióna libier (230 miliónov Sk). Naomi sa tak dostala medzi naozaj vybranú spoločnosť - za susedov bude mať okrem iných taliansku herečku Sophiu Lorenovú a Billa Gatesa. Majiteľ Microsoftu pri kúpe načrel do vrecka ešte hlbšie, jeho apartmán stál neuveriteľných 15,2 milióna libier (vyše 900 miliónov Sk).
Mrakodrap Trump World Tower v centre Manhattanu má 90 poschodí a v súčasnosti je považovaný za jeden z najluxusnejších na svete. Apartmány sa pohybujú v cenových hladinách od jedného milióna po 25 miliónov libier. Majiteľ budovy, realitný magnát Donald Trump nedávno vyhlásil, že "je to najúspešnejší obytný dom, aký bol kedy postavený."
Ex-členky skupiny All Saints sa chystajú napísať svoju autobiografiu
Londýn (TASR) - Bývalé členky populárnej britskej skupiny All Saints sestry Nicole a Natalie Appletonové podpísali kontrakt na 750.000 britských libier za napísanie svojej autobiografie.
Dievčatá sľúbili, že vo svojej knihe spomenú i okolnosti nedávneho rozpadu kapely. Nicole v súčasnosti čaká dieťa s členom skupiny Oasis Liamom Gallagherom a Natalie chodí s hudobníkom z kapely Prodigy Liamom Howlettom.
Nicole a Natalie podpísali zmluvu s hudobnou spoločnosťou Warner Music a v súčasnosti pracujú na svojom debutovom albume, kde sa predstavia ako duo. Ich bývalé kolegyne Shaznay Lewisová a Mel Blattová nelenia a tiež sa venujú tvorbe sólového albumu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.