Utorok, 20. november, 2018 | Meniny má Félix

Zdolali sme, dokonca na jej domácej pôde, Malajziu!

Malajzia - Slovensko 0:2 (0:2)Kuala Lumpur (SITA) - Vo svojom druhom vystúpení na Merdeka Cupe v malajzijskom Kuala Lumpure zvíťazil ligový výber

Malajzia - Slovensko 0:2 (0:2)

Kuala Lumpur (SITA) - Vo svojom druhom vystúpení na Merdeka Cupe v malajzijskom Kuala Lumpure zvíťazil ligový výber Slovenska vedený Stanislavom Grigom nad domácou reprezentáciou 2:0 zásluhou Nitrana Mária Brešku, ktorý oba svoje góly vsietil ešte v prvom polčase. V prvom sobotnom zápase slovenskej A-skupiny zvíťazila Bosna nad Bahrajnom 1:0 a stala sa prvým postupujúcim zo skupiny. O druhom semifinalistovi sa rozhodne v priamom súboji Slovenska práve s Bahrajnon. Slováci v tomto zápase potrebujú zvíťaziť.

Po nešťastnej prehre s Bosnou nastúpil slovenský ligový výber na svoj druhý zápas v Malajzii koncentrovaný od úvodných minút. Slováci vedeli, že ak chcú postúpiť zo skupiny do semifinálových bojov potrebujú vyhrať. Úvod stretnutia, ale patril domácim, ktorí však svoje šance nedokázali dotiahnuť do gólového konca. Postupne spálili príležitosti Jamlus, Šahrul, Wahid a Suparman. V najväčšej šanci sa ocitol útočník Jamlus, ale jeho strelu z piatich metrov zblokovali slovenskí obrancovia. Slováci sa rozohrávali len postupne, ale potrestali už prvú chybu súperovej obrany, keď v 19. min otvoril skóre Breška. O sedem minút nad to poslal loptu hlavou nad z dobrej pozície Wahid. Z následnej príležitosti trafil len brvno Zainal. Aj druhý gól Brešku vyplynul z hrubej chyby malajzijských obrancov, ktorú najlepší strelec II. ligy potrestal v 41. min. Už v úvode druhého polčasu mohol znížiť Azhar, ale jeho pokus zlikvidovali Slováci ešte na bránkovej čiare. V 54. min zasahovala v poslednej chvíli opäť slovenská obrana, keď Trabalík bol už prekonaný. Až do konca stretnutia sa skóre nezmenilo.

Sumár zápasu: Slovensko - Malajzia 2:0 (2:0), góly: 19. a 41. Breška, ŽK: Kráľ, Z. Štrba, 8 000 divákov, Malajzia: Aziz - Malik, Gawing, B. Rajinikandh, Zainal - Talib, Azhar, Wahid, Lah - Pian (Yahya), Jamlus (Suparman), Slovensko: Trabalík - M. Petruš - Hall, Cifranič - Kráľ - Bednár, Z. Štrba (69. Pančík), Jambor, A. Suchý - Breška, Šesták (71. Reiter).

Stanislav Griga (tréner SR): "Chlapci dnes podali lepší výkon ako v úvodnom súboji proti Bosne. Hrali organizovanejšie a lepšie sa pohybovali. Urobili sme zopár zmien v zostave, ktoré sa pozitívne prejavili na výsledku. Breška dal dva góly, z toho najmä druhý možno považovať za dosiaľ najkrajší na tomto turnaji, keď si postupne položil troch hráčov súpera a skóroval. Škoda, že sme nedali o gól viac, lebo v takom prípade by nám v súboji o postup do semifinále stačila remíza. Čo sa týka nášho posledného súpera Bahrajnu, bude to určite zaujímavý zápas. Jeho hráči hrajú atletický agresívny futbal, my si však po dnešnom víťazstve veríme, že zabojujeme o postup do semifinále. Nedeľu využijeme najmä na regeneráciu."

Mikuláš Tarči (vedúci mužstva SR): "V našom druhom vystúpení na turnaji sme zanechali dobrý dojem, diváci nám dokonca aj zatlieskali. Škoda, že sme nestrelili ešte o jeden gól viac, ale taký je futbal. Teraz musíme zdolať Bahrajn a urobíme všetko preto, aby sa tak stalo. V nedeľu predpoludním máme na programe ešte odpočinok, raňajkovať budú chlapci až o štvrť na jedenásť. Poobede bude na programe rehabilitácia a oddych. S výnimkou Horvatoviča by mali byť všetci zdravotne v poriadku. V zápase sa vyskytli iba menšie futbalové šrámy."

Druhý zápas: Bosna a Hercegovina - Bahrajn 1:0 (1:0), gól: 3. Kulenovič.