seniorov. Všetka česť, tunajším nadšencom sa to podarilo k spokojnosti aktérov, ale termín šampionátu nebol najšťastnejší. Od skončenia uplynulého ročníka dlhodobých súťaží uplynulo dosť času a nie všetci borci vydržali v príprave na ďalší vrchol. Aj preto nebola núdza o niektoré prekvapenia nielen v ringu, ale i mimo neho, keď na štartovnej listine chýbali daktoré mená. Medzi nimi napríklad aj Vranovčania Sokol, Ondričko, Remeň, Sovius. Nezmestili sa do jedenásťčlennej nominácie ŠKB Bukóza, nemali dostatočnú formu a prísny tréner Marián Smolák nechcel hazardovať s dobrým menom svojho klubu.
Mimochodom, televízia i agentúry sa poponáhľali v nedeľu predčasne určiť poradie celkov a medzi prvými tromi chýbal práve východoslovenský zástupca. Pritom paradoxne práve Vranov nakoniec obsadil prvé miesto! Borci ŠKB Bukóza sa činili. Získali dve zlaté medaily zásluhou Gerejchanova a Vagaského(na fotografii vpravo). Pre prv menovaného je to už desiaty primát, v čom nemá u nás páru. Vagaský zaknihoval ôsme zlato a bilancia týchto premiantov je naozaj úctyhodná. Zároveň len potvrdzuje, že sa vedia dokonale pripraviť na domácu galaprehliadku. "Triumfovali zaslúžene, nemali konkurenciu, zlato si vybojovali zaslúžene," povedal úsečne, ale výstižne M. Smolák. Medailovú zbierku rozšírili ďalší jeho zverenci strieborní Ďurina, Varchol a Krajčovič, ako aj bronzoví Tatár, Vaňuš a Ondič. Pred rokom bolo vo finále osem Vranovčanov, primáty vyboxovali Ďurina a Gerejchanov (Vagaský bol strieborný), no napriek tomu kolektív dopadol horšie. Pravda, omrvinky sklamania sa vyskytli aj tentoraz. "Syn Marián prehral nezaslúžene vo vylučovačke so Sarközym a rovnako tak Tatár s Petrom Balážom v semifinále. Tieto verdikty vyvolali značný rozruch medzi odborníkmi i trénermi, ktorým nešlo do hlavy počínanie si rozhodcu. Zhodou okolností toho istého..."
Bilanciu východoslovenských pästiarov výrazne umocnili aj Košičania: Slezák získal striebro, Ivan, Pobiš a Takáč bronz. Aj to je príkladom, že toto odvetvie v metropole východného Slovenska zažíva renesanciu. Pravdaže, pozornosť si zaslúžili mladíci, ktorí sa ostali medzi špičku. "Vaňuš sa prvý raz predstavil na takomto fóre. V semifinále narazil na Ruda Dydiho, dobre sa držal štyri kolá, aj keď podľahol favoritovi. Varchol končil školu, mal menej času na prípravu, no napriek tomu medzi dvanástimi povrazmi odviedol poctivé výkony. Škoda, že vo finále Krajčovič neudržal svoj tesný náskok až do konca, Vasovčákovi podľahol vlastne až v záverečnom kole."
Prirodzene, v Žiline sa okrem duelov uskutočnili aj rokovania členov realizačného tímu. Rozpracovali štýl práce a plán akcií v novom olympijskom cykle. V priebehu nasledujúcich dní stanovia TOP tím dvadsiatich borcov, ktorí absolvujú medzinárodné previerky. "Prednosť dostávajú mladší chlapci z nášho klubu Tatár, Varchol, Smolák, Krajčovič. Hoci výkonnostne by si miesto zaslúžili aj skúsení Vagaský či Gerejchanov, predsa prihliadame na perspektívu a to, že ďalšia olympiáda bude o tri roky," dodal Marián Smolák, nielen asistent reprezentačného trénera Dušana Bučka, ale aj šéf trénersko-metodickej rady.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.