príčinou bola narušená statika tohto neobývaného domu. Nevylučuje sa však ani zásah cudzích osôb. Bytové domy odpredalo mesto v roku 1994 vranovskej spoločnosti MŠM, ktorá sa stala ich vlastníkom.
Ako uviedol primátor mesta Milan Muška, havarijná komisia oboznámila so skutočnosťou policajné a požiarnické zložky, orgány civilnej ochrany a odbor výstavby tamojšieho okresného úradu (OÚ). Poznamenal, že vklad do katastra bol urobený v júni roku 1995. Mesto sa zaviazalo zmluvou poskytnúť nájomníkom uvedených domov náhradné bývanie. V dvoch ešte býva 9 nájomníkov. Trom z nich, v rodinách ktorých žije spolu asi 20 osôb, vyriešila vranovská samospráva bývanie v odkúpenom rodinnom dome v susednej obci Hencovce. Mesto im umožnilo odkúpiť tri byty v rodinnom dome za symbolické tri koruny.
Muška ďalej povedal, že obytné domy boli už v čase odpredaja v zlom technickom stave, pričom ešte v máji 1999 dala samospráva podnet na odbor životného prostredia vranovského OÚ, "aby sa vo veci konalo". "Mesto upozornilo majiteľov domov, aby sa postarali o bezpečnosť uvedených stavieb, avšak dosiaľ sa tak nestalo," konštatoval Muška. Doterajší postup majiteľov a ostatných zainteresovaných strán označil za veľmi liknavý.
"Aj keď sa starostka obce Hencovce nestotožnila s postupom vranovskej samosprávy, ktorá v odkúpenom rodinnom dome umiestnila tri rómske rodiny, náš postup bol v súlade so zákonom," dodal primátor.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.