stanice, ktorá bola jednou z vlajkových lodí spoločnosti Media
Prechodom Echa Moskvy do rúk Gazpromu sa po zmenách v televíznej stanici NTV, týždenníku Itogi a zániku denníka Segodňa v Rusku zavŕši rozpad mediálneho impéria, ktoré bolo za svoje kritické postoje voči Kremľu, ruskej zahraničnej politike a vojne v Čečensku mesiace tŕňom v oku oficiálnych miest. Ruská vláda a Kremeľ však obvinenia zo snahy umlčať nezávislé ruské médiá popierajú.
Manažment Echa Moskvy vlastní 28 percent akcií a ponúka Gazpromu údajne až milióny dolárov za najmenej osem percent akcií, čo by mu spolu so 14 percentami spoločnosti Media-MOST umožnilo aj naďalej kontrolovať stanicu.
Šéfredaktor Echa Moskvy Alexej Venediktov sľubuje, že na záchranu stanice podnikne všetko, čo bude v jeho silách. "Verím, že stanicu sa nám podarí zachovať," konštatoval. Zároveň ale priznal, že s Gazpromom a jeho dcérskou spoločnosťou Gazprom-Media sa komunikuje ťažko.
Potvrdením deformovaných pomerov sú "mzdy" niektorých ruských novinárov, ktorých oficiálny príjem môže predstavovať mesačne až desiatky tisíc dolárov. V stráženej luxusnej vilovej dedinke Čigasovo neďaleko Moskvy sú na predaj niektoré vily postavené pre najvyšších predstaviteľov skupiny Media-Most. Pre solventných záujemcov sú vily s bazénmi a saunami k dispozícii za milión dolárov. Dve najväčšie vily v dedine pre vyvolených novinárov a právnikov patria Vladimirovi Gusinskému a Jevgenijovi Kiseľovovi.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.