Koľkí si po nevydarenom vzťahu, nemusí to byť práve rozvod, stále myslia: takého (takú) už nikdy v živote nenájdem! S kým by som ešte mohla (mohol)
Xénia Marková
Externý prispievateľ
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
byť šťastná (šťastný)?
Tieto slová sú práve také nezmyselné a bez logiky, ako keď máme príliš jasnú predstavu o tom, ako by mal vyzerať muž, či žena, do ktorého, či do ktorej, by sme sa určite bezhlavo zaľúbili. Sami sme tým proti sebe. Ten, kto si myslí, že niekde čaká jediný správny partner alebo partnerka, sa veru mýli. Prečo?
Štatistici vypočítali, že pre každého človeka na svete je asi 500 možných partnerov, čo ale neznamená, že ich máme úmorne hľadať doma, či v cudzine. Radšej treba žiť tak, ako keby sme toho vysnívaného už našli. Budeme vyrovnanejší a pre svoje okolie príťažlivejší. Lebo kŕčovité hľadanie partnera väčšinou stroskotá.
Je pravda, že v každom z nás aj keď je to proti zdravému rozumu tkvie niečo z túžby, že raz stretneme toho správneho partnera, s ktorým "budeme šťastní až do smrti". Zbaví nás vnútornej osamelosti, zatrpknutosti, samoty. To, či prežijeme veľkú lásku, záleží najmä na našich životných skúsenostiach. Pokiaľ sme ako deti žili s pocitom bezpečia a boli obklopení láskou, na ktorú sme sa mohli spoľahnúť, pristupujeme v dospelosti k iným ľuďom oveľa otvorenejšie. Ak nás mali doma radi aj so všetkými chybami, nehľadáme neskoršie ideálneho partnera. Vieme totiž aj my milovať toho druhého so všetkými chybami a slabosťami. Z toho vyplýva, aké je dôležité rodinné zázemie v detstve pre vzťah v budúcnosti.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.