zriadený žiadny účet v zahraničí. Vyhlásil to generálny riaditeľ spoločnosti Ján Valenta. Poprel tým informácie francúzskej tlače, podľa ktorých mal OSOS účet vo francúzskej banke Paribas a nemenovanej moskovskej banke, pričom prostredníctvom týchto účtov sa mali uskutočniť platby za nelegálny predaj zbraní do Angoly a Kamerunu v rokoch 1993 a 1994.
Na margo aféry Angolagate J. Valenta opätovne zdôraznil, že nevylučuje použitie firemných dokumentov či úmyselné nastrčenie slovenskej firmy do tejto aféry. Podľa svojich slov sa s hlavným aktérom aféry Pierrom Falconem nikdy nestretol a s obchodníkom ruského pôvodu Arkadijom Gajdamakom, tiež zapleteným do aféry, sa stretol len krátko na letisku vo Viedni a v Bratislave pred niekoľkými rokmi. Obaja menovaní cudzinci nezastávali v OSOS nikdy žiadne štatutárne či výkonné funkcie, neboli akcionármi spoločnosti a nemali ani poverenie či splnomocnenie zastupovať slovenskú spoločnosť v zahraničí.
J. Valenta upresnil, že v rokoch 1993 a 1994 nepôsobil vo funkcii generálneho riaditeľa OSOS. Ako vtedajší obchodný riaditeľ by však podľa svojho vyjadrenia o takýchto veľkých obchodoch či sprostredkovateľských kontaktoch musel niečo vedieť. Postavením slovenskej firmy v afére Angolagate a prešetrením údajných finančných profitov sa opakovane zaoberali viaceré slovenské inštitúcie (finančná polícia, daňový úrad, MH SR, generálna prokuratúra). Podľa J. Valentu sa po previerkach inštitúcie viac neozvali a voči firme nevyvodzovali žiadne dôsledky.
OSOS Vrútky, a. s. vznikol 1. júla 1990 ako ZTS OSOS Martin, š. p. Od roku 1991 do roku 1994 firma fungovala ako ZTS OSOS Martin, a. s. Od konca roku 1994 vystupuje pod menom OSOS Vrútky, a. s. ako spoločnosť so zahraničnou majetkovou účasťou (Ruská federácia a Česká republika).
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.