rozhlasovej stanice Virgin a zarábal ročne milióny libier. Zrazu sa však takpovediac "hodil na maródku". Ale pohotoví reportéri ho vystopovali v jeho miestnom "pube" teda v krčme, uverejnili inkriminované fotografie a hviezdny DJ dostal výpoveď.
V Británii je totiž obvyklá prax, že ak je niekto chorý, ráno jednoducho zavolá do práce a nemusí tam chodiť. Do troch dní sa nevyžaduje žiadne lekárske potvrdenie. V prípade ochorenia od troch do piatich dní stačí len vyplniť formulár, ktorý rozdávajú u lekára, ale pečiatka na ňom byť nemusí. Až keď choroba trvá dlhšie než päť dní, zamestnávateľ vyžaduje potvrdenie od lekára.
Takéto pravidlá ale pochopiteľne zvádzajú k zneužívaniu. Podľa Inštitútu pre pracovné sily a ich rozvoj, Briti vlani pre chorobu vynechali 192 miliónov pracovných dní, pritom v tretine prípadov chorobu len predstierali. Podniky v Spojenom kráľovstve to podľa odhadov stálo asi štyri miliardy libier, čo rozhodne nie je zanedbateľná čiastka.
Pritom v Británii existujú nepísané pravidlá, ako sa zachovať, ak sa skutočne chcete z práce len "uliať". Prvým dôležitým krokom je teda telefonát, ktorým svoju chorobu oznamujete. Odporúča sa telefonovať s hlavou zvesenou z okraja postele k zemi a nosom upchatým vatou - to by malo hlasu dodať patrične "nachladnuté" zafarbenie. K tomu treba občas zakašlať, i keď tvrdíte, že máte hroznú hnačku. Nie je vhodné "liečiť sa" v soláriu - bronzové zafarbenie pleti určite neocení šéf, ktorému ste tvrdili, že ste na smrť chorí.
DJ Evans tieto pravidlá zrejme nepoznal, veď návštevou krčmy porušil hneď prvé a najdôležitejšie: nikdy, ale naozaj nikdy, sa v čase falošnej choroby nevzďaľujte od trasy domov - lekár - lekáreň.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.