vyspelej Európy, jeho noví úradníci už stihli pripraviť štát o desiatky miliónov korún a porušiť niekoľko zákonov. Časť osadenstva úradu si obstarala sprchovací kút, iní si zadovážili metalízu na autá. Zrejme všetci úradníci majú športového ducha, pretože úrad nakúpil 60 výtlačkov knihy o Sydney. Vraj kvôli šíreniu olympijskej myšlienky.
Kontrola ministerstva financií, ktorá nadviazala na inšpekciu úradu vlády, zistila v Úrade pre štátnu pomoc škody za necelé štyri milióny. Výpočet ministerskej kontroly hovorí o porušovaní zákona o rozpočtových pravidlách, o nehospodárnom nakladaní so štátnym majetkom, o porušení zákona o účtovníctve. Platy štátnych úradníkov v tejto inštitúcii boli nesprávne zaradené do tarifných tried, čím si prilepšili o pol milióna korún. Nadmieru štedro si úradníci vyplácali aj odmeny a príplatky. Štedrosťou oplýval úrad aj navonok - jeden z jeho mobilov používal človek, ktorý s úradom nemal nič spoločné.
Úrad mal pôvodne začať fungovať od januára minulého roka, ale pre problémy s obsadením kresla predsedu úradu sa jeho štart o pol roka odložil. Predsedu úradu Hladíka nominovala do výnosného kresla strana zelených. Ten sa hneď po uchopení moci preventívne posťažoval, aké ťažké bude riadiť nový, technicky nezabezpečný úrad.
Jeho odvolanie z funkcie nebude ľahké. Môže tak urobiť parlament, alebo sa môže odvolať sám. Druhú možnosť Hladík odmieta, hoci Brigita Schmögnerová by to uvítala: "Ak beriem do úvahy obidva výsledky kontrol, bolo by najvhodnejšie, keby sám zvážil zotrvanie vo funkcii." Pripustila, že konečným riešením by mohol byť aj súd. Takýto spôsob odvolávania šéfa úradu by však bol priveľmi zdĺhavý. Do rozhodnutia parlamentu, súdu alebo dokonca samotného Hladíka tak budeme mať inštitúciu európskeho formátu, riadenú výsostne slovenským spôsobom.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.