chodníku však nebudú mená hereckých hviezd, ale mená svetoznámych skladateľov, dirigentov a klasických hudobníkov.
Viedenský hviezdny chodník sa bude rozprestierať od Štefánskeho dómu až po Viedenské divadlo a oficiálne ho otvoria 8. septembra. Na chodníkoch sa objavia mramorové hviezdy s nápismi 70 svetoznámych klasických skladateľov a dirigentov, ako napríklad Frederica Chopina, Giuseppe Verdiho, Ludwiga van Beethovena, Wolganga Amadea Mozarta, Roberta Schumana, Johannesa Brahmsa či Richarda Wagnera.
Na chodníku sa objavia aj mená českých velikánov Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetanu. Prvých 30 hviezd už osadili v pondelok. Projekt sa buduje pri príležitosti 200. výročia Viedenského divadla a bude zároveň novou atrakciou rakúskeho hlavného mesta.
Každá zo 70 hviezd bude obsahovať meno hudobného velikána, dáta jeho narodenia a úmrtia, portrét, ako aj signatúru podpisu. Každá hviezda bude veľká jeden krát jeden meter a bude s bieleho mramoru osadená vo štvorci z čierneho granitu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.