policajnej stanici v Revúcej, dokladajú údajne podľa našich informácií dve lekárske správy.
Dokonca aj samotní predstavitelia polície v prvých dňoch po tragédii potvrdili, že z dvora starostu odchádzali Sendreiovci ešte relatívne v poriadku. Na tlačovej besede 9. júla, štyri dni po tragédii, riaditeľ miestnej polície Marián Jankovič povedal, že po zatknutí Rómov v Magnezitovciach a ich prevoze do Jelšavy, Rómovia neboli vážne zranení. "Po zásahu ich predviedli na obvodné oddelenie do Jelšavy a odviezli na ošetrenie do revúckej nemocnice. Ošetrujúci lekár konštatoval, že ani jeden neutrpel závažnejšie ublíženie na zdraví, dá sa to dokladovať lekárskymi správami," povedal vtedy Jankovič. Ak teda Karol Sendrei v tom čase ešte nemal vážne zranenia, musel byť smrteľne zranený až potom - keď bol pripútaný na stanici v Revúcej.
Riaditeľ Krajského úradu vyšetrovania v Banskej Bystrici Ján Krankuš rovnako 9. júla povedal, že polícia sa v nijakom prípade nemohla uspokojiť s lekárovou správou. "Preto vypovedal aj ako svedok, ale ani jeho výpoveď nás v žiadnom prípade neuspokojila," citovali sme vtedy Krankuša.
Zistiť, čo obsahovali správy lekárov, sme sa pokúšali overiť si v Nemocnici s poliklinikou v Revúcej. Riaditeľ nemocnice Mudr. Ján Lacjak nás odkázal na lekárov, ktorí v čase incidentu slúžili. Mudr. Molnár, primár chirurgického oddelenia, ktorý vo štvrtok 5. júla ošetril zraneného syna nebohého Karola Sendreia, a Mudr. Knotek, lekár anestéziologicko-resuscitačnej kliniky, ktorý bol privolaný k mŕtvemu na policajnú stanicu, však majú dovolenku.
Na dovolenke je aj riaditeľ polície v Revúcej Marián Jankovič. Jeho zástupca potvrdil, že v prípade už vyšetrovateľ vypočul lekárov a má k dispozícii aj lekárske správy. "Nijaké údaje vám však nemôžem a ani neviem poskytnúť. My ich nemáme, zhromaždil ich vyšetrovateľ a ten na ne uvalil embargo," povedal.
(mar)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.