Juraja Somoša majú hlavu v smútku, polícia je bezradná. Po mladom študentovi akoby sa zľahla zem.
Mladík sa do Trenčína vybral spolu s priateľmi autom. Kým tí sa ale rozhodli pre stanovanie, on sa mal ubytovať na internáte. Po tom, čo sa v sobotu večer rozlúčili, ho viac nevideli. Jeho osobné veci ostali v aute, chlapec bez stopy zmizol.
Keď sa o tom po návrate priateľov do Košíc dozvedeli jeho blízki, zalarmovali políciu a obvolali všetky miesta, kde by sa mohol nachádzať, vrátane zdravotníckych zariadení. V pondelok po ňom začala pátrať i polícia. Žiaľ, bezvýsledne. Do pátrania sa zapojili aj psovodi so štvornohými pomocníkmi, sťažuje ho však dážď. Záhadné zmiznutie si nik nevie vysvetliť.
"Juraj je veľmi zodpovedný chlapec. Nikdy neodišiel z domu bez toho, aby nám povedal kam ide a nestalo sa, aby sa niekde 'zabudol'. Nevieme čo sa stalo a privítame akékoľvek informácie o ňom. Ak ho niekto videl, nech to oznámi polícii," povedala nám Jurajova mama, ktorá synovo zmiznutie veľmi zle znáša. Jurajov otec bol včera v Trenčíne a vrátili sa tam i jeho kamaráti.
Nezvestný študent je 183 centimetrov vysoký, váži 85 kilogramov. Má hnedé oči a svetlohnedé vlasy a v čase zmiznutia mal oblečené sivé tričko s krátkymi rukávmi s kapucňou, zelené krátke nohavice a bielosivú kockovanú šatku. Na nohách mal športové sandále bez ponožiek. Akékoľvek informácie o ňom môžete poskytnúť na známej 158-čke.
O festivale Topvar Pohoda 2001 píšeme na strane 9 ŠPECIÁLNE PRE VÁS.
Autor: jg
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.