štatutárna zástupkyňa spoločnosti Lekáreň Sv. Alžbety Ing. Monika Štofanová. Predmetom podania je skutočnosť, že v utorok AP Andreas poverilo svojich ľudí aby dvakrát zavarili dvoje dverí do lekárne.
"Týmto konaním nám bol zamedzený prístup k liekom, omamným a psychotropným látkam a k majetku nemalej hodnoty. Nakoľko sa pracovníčky v druhom prípade nachádzali vo vnútri prevádzky, došlo k obmedzeniu ich osobnej slobody, nakoľko po zavarení prístupových dverí im bol zamedzený akýkoľvek prístup z priestorov lekárne keďže tretie dvere boli zamknuté a oni od nich nemali kľúče," povedala nám Ing. Štofanová. "Ako dodala ochrana občianskych práv prislúcha príslušným orgánom, predovšetkým súdom a súdnym exekútorom. Svojpomoc v tomto prípade nie je dovolená."
Zopakujme, že AP Andreas si zavarením priestorov nárokuje svoj majetok, pretože lekáreň je jej majetkom a súd vyzval súčasných lekárnikov, aby vypratali priestory na základe neplatnej zmluvy. Tí to však odmietajú pretože tvrdia, že súd bol neobjektívny, a že nájomná zmluva je platná. V každom prípade však cirkev má využiť zákonnú cestu, ktorou je exekúcia. Podľa našich informácií však silový prostriedok AP Andreas použila pretože právna úprava exekučného poriadku nedovoľuje v súčasnosti exekútorovi siahať na finančné účty zdravotníckych zariadení rovnako ako hnuteľné zariadenie takýchto prevádzok a majetok hradený zdravotnou poisťovňou. V tomto smere je preto spoločnosť, ktorá je de jure v práve, bezmocná. Na záver treba dodať, že spor medzi oboma subjektami vznikol po nerealizovanej dohode o výške nájomného. AP Andreas podľa Ing. Štofanovej chcela o 30-násobne viac ako jej ukladal výmer Ministerstva financií pre zdravotnícke zariadenia. Až potom ju cirkev zažalovala pre administratívny nedostatok v nájomnej zmluve vyhotovený ešte v roku 1993.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.