zdevastovaných ciest, ulíc a na opravy domov občanov postihnutých povodňami nieto. A tak ako huby po daždi sa zakladajú účty v bankách, aby sa pomohlo aspoň tým najbiednejším v duchu inovovaného hesla "človeče pomôž si sám, lebo naši minulí i terajší vodcovia takéto problémy vo svojich ´poctivo´ nahonobených mnohomiliónových vilách nemajú." Ak chcú vidieť vodu zblízka, tak si ju pozrú v umelom potôčiku, ktorá im preteká cez záhradu...
Povodeň, i keď nie prírodnú si privodili eseneskári
na víkendovom zasadnutí Ústrednej rady SNS. "Kopačky" od pani Malíkovej-Belousovej dostali ôsmi členovia, o svoj post prišla aj jej kamarátka a podpredsedníčka Eva Slavkovská. Bývalý šéf Ján Slota to prirovnal k praktikám z obdobia 50. rokov, keď boľševici tvrdým spôsobom získali moc. Novomanželka príslušníka jej srdcu blízkeho slovanského národa, ktorá v poslednom čase doslova zdupkala z primátorskej funkcie v Čadci a vymenila aj svoje domovské miesto členstva v strane za miesto iné, sa čoraz častejšie dostáva do guráže. Na jej preferenciách obľúbenosti nič nezmenilo ani extempore s bidetom a doteraz nevysvetlený spôsob pobytu jej manžela a jeho vozového parku na Slovensku. Predsedníčka, ktorá chce zachrániť Slovensko pred údajnou perspektívou kosovského konfliktu (to ako s Maďarmi) kosovský konflikt vo svojej konfliktnej strane už vyvolala.
Už sa objavujú úvahy o tom, či niekto pozná takého prezidenta vo svete, ktorý by kvôli súkromnej dovolenke opustil svoj štát na vyše mesiaca. Druhí argumentujú tým, že aspoň v tom má Slovensko prvenstvo. Nakoniec, náš pán prezident, ktorý je tak rád v centre pozornosti, si nemôže v letných mesiacoch sťažovať na nedostatok informácií o ňom. Minulé leto občania pred svojimi obrazovkami prežívali jeho boj o život, ten tohtoročný určite na svojich obrazovkách uvidia. Prvý muž štátu, vyzbrojený rodinou, bodygardami, balneológom, fotografiami zo svojho poštopkaného brucha a niekoľkými kamerami, na film zachytí svoj boj s dravcami na zemi i pod vodou a k tomu mu asistujú jeho skoro roduverní Brazílčania. Zdravie je však múdrejšie ako prezident a vzoprelo sa na výlete po rieke Paraguaj. Brazília bola v pohotovosti a lekári taktiež. Určite sa nestačili čudovať, čo taký prezident na Paraguaji robí a určite budú zvedaví aj na krajinu odkiaľ pochádza. Na budúci rok môžeme teda očakávať viac turistov z Južnej Ameriky.
P.S. A to ešte Brazílčania nevedia, že v septembri vymení hlava štátu rieku a prales za Gerlach.
Konzulárny odbor Ministerstva zahraničných vecí SR
priznal, že vydal už toľko diplomatických pasov, že nevedia, či im vystačí pridelený počet, ktoré môžu vystaviť do roku 2002. "Na budúci rok sú voľby a pracovníci zahraničnej služby sa striedajú, atď., takže máme obavy, aby nám to vydržalo," povedal V. Urban z MZV. Dodal tiež, že okrem dcéry a syna prezidenta nepozná iné deti ústavných činiteľov, ktorí by vlastnili diplomatický pas...
Pokračujme v dovolenkovej téme. Podľa informácii, ktoré sa dostali na svetlo božie, R. Schuster má aj svojho ochutnávača, ktorý dbá na kvalitu dodávaných jedál hlave štátu. V prípade podozrenia, ešte predtým ako sa potraviny dostanú na Schusterov tanier, ich sám ochutná, či nie sú otrávené. Dozerá aj na to, či sú pri potravinách doložené certifikáty, či sú v záručnej lehote s pod. Do Brazílie s prezidentom necestoval, lebo vraj federálna ochranná služba Brazílie má svoje expozitúry v tých miestach, ktoré má prezident vo svojom cestovateľskom pláne. A čo ak je tam ochutnávačom kajman?
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.