Košíc o svojich zámeroch,ako stráviť časť letného oddychu.Podľa neho,skúsený slovenský cestovateľ nevyhadzuje zbytočne peniaze na cestu do severnej Afriky."Saharu máme aj u nás doma. Na juhu Zemplína sa na brehoch Tisy pri Malých Trakanoch nachádzajú utešené pieskové pláže a teploty tu bývajú priam africké.Chodíme k Tise už roky.Jediným rizikom,ktoré tu hrozí návštevníkom neznalých miestych pomerov,sú nebezpečné vodné víry v rieke. Škoda len,že po opakovaných záplavách už treba nosiť k nej jedlo i každý dúšok vody, lebo po veľkých povodniach už stánky s občerstvením a bufety neobnovili,"zdôraznil J. Iván.
Na Obecnom úrade v Malých Trakanoch nám potvrdili,že po vlaňajších i tohtoročných opakovaných povodňových vlnách na pohraničnej rieke predbežne občerstvovacie zariadenia neobnovujú.Turisti, medzi nimi i tradične mnoho hostí z Česka už dávnejšie jemný piesok na juhu Zemplína objavili a ani v tomto roku tu nechýbajú.Na romantických brehoch Tisy a pri jej mŕtvych ramenách neabsentujú ani rybári,ktorí sa opäť tešia z pekných úlovkov šťúk.
"Hoci sme v súvislosti s vlaňajším problémom, keď sa vo vodách Tisy objavili kyanidy z Rumunska, mali obavy o budúcnosť, ukazuje sa,že všetko dobre dopadlo. Pretože pri Malých Trakanoch ide o "divokú" rekreáciu, tieto miesta nekontrolujeme. Doteraz sme však nezaznamenali žiadne príznaky, ktoré by svedčili o tom,že oddych pri vode by mohol mať na zdravie ľudí nebezpečný vplyv,"povedal MUDr. Jozef Sládek,riaditeľ Štátneho zdravotného ústavu v Trebišove. Keďže i na juhu Zemplína sužujú teraz ľudí veľké horúčavy,hygienici kontrolujú všetky štyri hojne navštevované kúpaliská v regióne - v Trebišove, Byšte, Veľatoch i Dargove.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.