percent vyšší, ako bol v roku 1993. Pred 15 rokmi sa touto politikou riadili iba tri percentá inštitúcií. Medzi jednotlivými štátmi americkej únie však existujú rozdielne prístupy.
Najmenej nefajčiarskych pracovísk je na americkom stredozápade a juhu, kde sa pestuje tabak. Najčistejší vzduch na pracoviskách majú zamestnanci na americkom západe a severovýchode. Štát Utah je na čele rebríčka nasledovaný štátmi Maryland, Kalifornia, Massachusetts a Vermont. Tieto štáty majú veľmi prísne zákony súvisiace s fajčením na pracoviskách a na verejnosti.
Najbenevolentnejšie sa správajú voči fajčeniu v štáte Nevada, kde iba 49 percent pracovísk prijalo obmedzenia vo fajčení. Nasledujú Kentucky, Indiana, Južná Dakota a Michigan. Odborníci tvrdia, že neslávne prvenstvo Nevady súvisí s veľkým priemyslom hazardných hier, kde fajčenie je súčasťou atmosféry. V budovách, ktoré patria federálnej vláde vo Washingtone, je fajčenie zakázané. Americké ministerstvo zdravotníctva a ďalší odborníci tvrdia, že zdraviu škodí aj pobyt v prostredí, kde sa fajčí. V Kalifornii preto zakázali fajčiť aj v reštauráciách a baroch, proti čomu brojí americký tabakový priemysel.
Prieskum o fajčení na pracovisku si objednal Národný ústav na boj proti rakovine a zúčastnilo sa na ňom 270 tisíc respondentov. Najpoužívanejším sloganom proti fajčeniu v USA je "Dnes fajčia iba nerozumní mladí ľudia, alebo tí ktorí sa nechcú poučiť z chýb iných".
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.