Ak si myslíte, že za peniaze (aj keď existuje druh predajnej lásky), mýlite sa. Za preukázaný či prejavený cit.
Vysvetlenie je úplne jednoduché ak mienite získať priazeň i srdce milovanej bytosti, snažte sa uspokojiť jej citové potreby. Za to prirodzene očakávate protihodnotu tiež vo forme prejaveného citu, ktorý poskytujete vy partnerovi. Aj vy máte právo na uspokojenie svojich ľudských potrieb pozornosti, ocenenia slovami chvály, uznania a citu. Je dôležité dosiahnuť určitý súzvuk s partnerom. Naučiť sa aj intuitívne vycítiť, čo si myslí, prejaviť záujem o to, čo hovorí, ale aj cíti. Nedopúšťať sa chyby, ak partnerovi pritakávame, lebo určite by dal prednosť citlivému počúvaniu a vysloveniu vlastného názoru.
Všeobecnou chybou, ktorej sa všetci občas dopúšťame, je presvedčenie, že ak máme o niekom určitý názor, že ho bude mať taký istý aj on. A to sa týka aj názoru na svojho partnera. Jeho názor na vás nemusí byť rovnaký. Dá sa to ilustrovať na prípadoch, keď napríklad manželka po dvadsaťročnom zväzku oznámi partnerovi, že sa s ním mieni rozviesť, a ten je nadmieru prekvapený. Podľa neho manželstvo bolo vynikajúce a nechápe argumenty partnerky, ktorá tvrdí, že bolo vynikajúce iba pre neho a preto chce žiť sama. Z toho vyplýva, že keď vzájomný vzťah uspokojuje vás, nemusí uspokojiť aj partnera. Ak zbadáte, že váš životný druh nie je vami taký nadšený ako vy ním, sústreďte sa na jeho (jej) známe ľudské potreby a nie na svoje želania.
Neuspokojujte sa tým, že ste už dosiahli cieľ a napĺňate lásku milovanej bytosti. V takom prípade prestanete živiť pocity, ktorým treba venovať pozornosť.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.