Britskí vedci konečne potvrdili starú známu pravdu a zistili, že nakupovanie neprospieva mužskému zdraviu.
Dobrovoľníci, ktorí nakupovali na slávnej londýnskej ulici Oxford Street, vykázali v testoch výrazne zvýšený krvný tlak. Podľa štúdie jeden z piatich britských mužov trpí pri nákupoch návalmi zlosti.
Priemerný človek vraj strávi čakaním v radoch tri dni do roka. Vedci ďalej rozlíšili mužský a ženský prístup k nakupovaniu. Muž sa zaoberá najmä konštrukciou výrobku a jeho celkovou kvalitou. Ženu viac zaujíma štýl a farby, ale nehľadí príliš na praktickú stránku kupovaného výrobku.
Výskum sponzorovala britská mediálna spoločnosť BBC, ktorá bude o rôznych aspektoch nakupovania vysielať televíznu reláciu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.