podmienky týkajúce sa reformy verejnej správy.
Tento názor zastáva napriek tomu, že lídri SMK ho na dnešnom prijatí presviedčali o úmysle opustiť koalíciu v prípade nesplnenia svojich požiadaviek. Schuster svoj optimizmus pred novinármi odôvodnil presvedčením, že žiadny koaličný partner rok pred voľbami nebude chcieť niesť zodpovednosť za rozbitie koalície.
Prezident sa chce v týchto dňoch stretnúť s predsedami všetkých koaličných strán a následne, v pondelok 3. septembra, rokovať spoločne s premiérom Mikulášom Dzurindom a predsedom parlamentu Jozefom Migašom. Požiadavky SMK sú podľa neho len v intenciách úloh, ktoré si zadala samotná koalícia a v zmysle skorého dokončenia reformy verejnej správy ich treba podporiť. SMK má podľa neho z vládnych strán "najmenej mínusových bodov" a za meškanie reformy môže celá koalícia. Hoci Schuster by takúto formu nevolil, myslí si, že podmienky SMK je možné splniť. On osobne bude po schválení príslušných zákonov parlamentom "veľmi operatívny" a ak bude treba, bude kvôli skorému podpísaniu predmetných zákonov so svojím tímom pracovať aj v noci.
Predseda SMK Béla Bugár včera u prezidenta poznamenal, že všetci, ktorí ich požiadavky hodnotia ako ultimatívne, nechcú odovzdať stanovené kompetencie k 1. januáru 2002, ale až o rok neskôr. Podľa Bugára je to "neúprimná a nečistá hra smerom k vyšším územným celkom a samosprávam".
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.