V Rakúsku sa zrazili dva naše automobilyViedeň (TASR) - Jednu obeť a sedem zranených si vyžiadala v sobotu zrážka dvoch slovenských automobilov v
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
V Rakúsku sa zrazili dva naše automobily
Viedeň (TASR) - Jednu obeť a sedem zranených si vyžiadala v sobotu zrážka dvoch slovenských automobilov v spolkovej krajine Dolné Rakúsko.
Podľa informácií rakúskej polície došlo k nehode na ceste B9 medzi Hainburgom a slovensko-rakúskym hraničným priechodom Bratislava-Berg. Jedna žena prišla na mieste o život a sedem osôb utrpelo zranenia, z toho niektorí vážne, po tom, ako sa čelne zrazili dva automobily so slovenskou štátnou poznávacou značkou.
Na miesto nešťastia sa okamžite dostavili dva vrtuľníky rakúskej záchrannej služby. Jeden z nich previezol ťažko zraneného chlapca do nemocnice vo Viedni. Dopravu na cestu pri Wolfsthali v dôsledku nehody museli uzatvoriť.
Nikózia (TASR) - Priekopník kardiochirurgie, Juhoafričan Christian Barnard zomrel včera počas dovolenky na Cypre. Sedemdesiatosemročný lekár sa zapísal do histórie medicíny v roku 1967 prvou transplantáciou srdca na svete.
Príčina smrti zatiaľ nie je oficiálne známa, no ako uviedol minister zdravotníctva stredomorského ostrova Frixos Savvides, išlo pravdepodobne o infarkt myokardu.
Juhoafrický chirurg trávil letný oddych v západocyperskom Pafose. Christian Barnard bol častým návštevníkom Cypru.
Sedemnásť drogových dílerov odsúdili na smrť
Bangkok (TASR) - Sedemnásť drogových dílerov odsúdil thajský súd na trest smrti. Medzi 12 mužmi a šiestimi ženami sú aj dve osoby mladšie ako 18 rokov, štyria odsúdení sú cudzinci z Mjanmarska a Laosu.
V Thajsku hrozí osobám, u ktorých polícia zaistí viac ako 100 gramov omamujúcich látok, trest smrti. Len koncom júla tu za obchodovanie s drogami odsúdili 19 osôb.
Drogy sú v Thajsku vážnym problémom. Vláda, ktorá je pri moci od začiatku tohto roka, označila preto boj proti nim za jednu zo svojich hlavných priorít. Thajsko vytvára spolu so susedným Mjanmarskom a Laosom takzvaný "zlatý trojuholník", región, kde je obzvlášť vysoký podiel výroby heroínu. Thajské úrady navyše odhadujú, že počet drogových dávok dovezených do krajiny dosiahne tento rok počet 800 000, čo je o 300 000 viac ako minulý rok.
Čečenci a Rusi sa tajne stretli vo Švajčiarsku
Bern (TASR) - Predstavitelia čečenskej vlády a ruskí poslanci sa v polovici augusta stretli na tajnej schôdzke vo Švajčiarsku. K stretnutiu došlo v rozpätí 15. až 20 augusta v oblasti mesta Montreux, potvrdil správu ženevského denníka Le Temps hovorca švajčiarskeho ministerstva zahraničných vecí.
Podľa jeho vyjadrenia nebola švajčiarska vláda do stretnutia nijak zainteresovaná, no vedela o ňom. Hovorca však nevedel nič o obsahu schôdzky a účasti na nej.
Podľa novín Le Temps boli medzi účastníkmi tajnej schôdzky minister zahraničných vecí samozvanej čečenskej vlády Iľjas Achmadov a zástupca čečenského prezidenta Aslana Aschadova Lioma Usmanov.
Tunisan s atrapou dynamitu požiadal o zmenu trasy
Neapol (TASR) - Mentálne narušený 50-ročný občan v sobotu spôsobil prerušenie charterového letu lietadla typu Airbus na charterovej linke zo Sicílie do Berlína, ktoré neplánovane pristálo v Neapoli.
Hoci podľa hovorcu spoločnosti Aerolloyd nešlo o únos, talianske agentúry informovali o tom, že tento pasažier sa domáhal zmeny smeru lietadla, držiac v ruke napodobeninu výbušného zariadenia. Tunisana zneškodnil steward a dvaja cestujúci, ktorí ho v zápase premohli a priviazali k sedadlu. V tej chvíli však už mala posádka povolenie na núdzové pristátie v Neapoli.
Podľa veliteľa letiskovej polície v tomto meste Pasquala Morgilla išlo o situáciu, ktorá "každého vystrašila". Ako sa ukázalo po zneškodnení útočníka, predmet, ktorý pripomínal výbušninu, pozostával iba zo sviečok omotaných lepiacou páskou. Agresívny cestujúci mal pri sebe papier s nápisom "Vezmite ma do Tuniska", ktorý spolu s atrapou ukázal stewardovi.
Lietadlo A-321 Airbus s asi 200 cestujúcimi na palube po incidente pokračovalo v lete do Berlína.