mláďa 5. júla 1955 na pobreží Bieleho mora a ulovený 16. mája 1956 v západnej Austrálii. Vták letel cez Atlantický oceán a potom pozdĺž Afriky a cez Indický oceán.
Najpomalší let Najmenej 50 percent vtákov-letcov nemôže pravdepodobne letieť pri vodorovnom lete rýchlejšie než 64 km/h. Najpomalšia je americká sluka (Scoplopax minor), ktorých let pri dvorení bol zmeraný na 5 km/h, ak sa neberú do úvahy straty rýchlosti spôsobené zastavovaním.
Najmenší hmyzožravec Je ním bielozubka najmenšia (Suncus etruscus), rozšírená pozdĺž severného pobrežia Stredozemného mora a smerom na juh až do Kapskej provincie v Južnej Amerike. Dospelí jedinci sú bez chvostu dlhí 36 56 mm, chvost meria 24 29 mm a živočích váži 1,5 2,5 g.
Najdlhšie tehotenstvo To má zo všetkých savcov slon indický (Elephas maximus) a je v priemere 609 dní, čiže viac ako 20 mesiacov. Niekedy samica nosí mláďa aj viac ako 760 dní teda dva a pol krát viac než trvá tehotenstvo u človeka.
Najväčšia vysoká zver Je ňou aljašský los (Alces alces gigas). Dospelé býky sú v priemere v kohútku vysoké 1,83 m a vážia asi 500 kg.
Autor: jv
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.