mesto a jeho občanov. Podľa slov Filasa, mesto sa už v procese prevodu polikliník na obce dávno aktívne angažuje, iba o tom toľko verejne nerozpráva. Ján Süli na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva navrhol, aby mesto pre istotu prijalo uznesenia, že súhlasí s prevodom polikliník do jeho majetku a zaslalo žiadosť do konca roka na ministerstvo zdravotníctva. "Starosta chce otvárať dvakrát otvorené dvere," zareagoval včera námestník Filas.
"Proces privatizácie polikliník obcami v Košiciach už nie je novinkou, je už dávno v realizácii alebo dokonca po realizácii. Stalo sa to v prípadoch polikliniky KVP a polikliniky Ťahanovce-sídlisko, na čom istým spôsobom participovalo mesto aj mestská časť a tieto zdravotnícke zariadenia sú už v majetku mesta v správe našej spoločnosti Správa majetku mesta Košice. A ďaľšie dva takéto zariadenia-obvodné zdravotné strediská v Barci a v Krásnej nad Hornádom, prejdú čoskoro do majetku mesta a následne po schválení zastupiteľstvom pôjdu so správy mestskej časti. Už sme dostali z ministerstva pre správu a privatizáciu list, že našu žiadosť akceptujú," vysvetlil námestník Filas. "Druhými otvorenými dverami je pripravený kompetenčný zákon, ktorý už je v Národnej rade a ktorý som mal tú česť pripomienkovať a navrhovať ako člen Rady vlády pre verejnú správu a člen predsedníctva ZMOSu. V ňom je jedna klauzula o tom, že polikliniky prejdú do majetku obcí."
Podľa námestníka Filasa sa toho, kto prichádza s takýmito iniciatívami a tvrdí, že chce zachovať poslanie polikliník pre občanov mesta, opýtať, prečo ich vymenuváva iba päť, keď ich v Košiciach máme vyše dvadsať. "Celú túto iniciatívu vnímam preto len ako veľkú a prázdnu predvolebnú bublinu."
Autor: ren
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.