tabuľky vo Východnej divízii. V ostatnom kole hostili Košičania bratislavských policajtov, s ktorými si nakoniec body podelili. Veľkú zásluhu na výsledku 25:25 má brankár domácich Martin Pramuk, ktorý v prvom polčase zneškodnil sedmičky Tallovi, Piteľkovi, Holešovi, Olšavskému a v druhom opäť Tallovi. Svojim výkonom len potvrdil, že patrí k dobrým brankárom a právom mu patrí reprezentačný dres.
"Začiatok zápasu bol z našej strany dosť chaotický, nepremenili sme viaceré šance. Šťastie, že sme sa so súperom stále ťahali a nedovolili mu získať väčší ako trojgólový náskok. Počas prestávky som nebol v kabíne a neviem čo tréner povedal hráčom, ale naša hra sa zlepšila," povedala opora košických hádzanárov Martin Pramuk. Veľmi nerád bude na neho spomínať Tallo, ktorý to skúšal z každej pozície a prekonať Martina sa mu podarilo len tri razy. V úvode družstvo podržal, keď mal vysoké percento úspešnosti sedmičiek, avšak jeho istotu v bránke nedokázali zúžitkovať spoluhráči v útoku.
"Nespomínam si na takú úspešnosť," rozhovoril sa M. Pramuk a pokračoval, "môžem povedať, že toto bol jeden z mojich lepších dní. Pri sedmičke je to istým spôsobom lotéria. Vlani som ich chytil málo. Teraz to vyšlo, súperovi hráči znervózneli a Olšavský dokonca ani netrafil. Bolo to aj šťastie. Od začiatku nám chýbala pohoda, stále sme sa doťahovali na súpera a do vedenia sme sa dostali až v 52. min. (22:20 poz. autora), potom sme urobili niekoľko chýb, pričom nám aj rozhodcovia vylúčili hráčov čo súper využil a opäť sa dostal do vedenia."
Košičania držali divákov v napätí až po posledných sekúnd zápasu. Dveapolminúty pred koncom prehrávali 23:25 a vyzeralo to s nimi zle nedobre. Nakoniec Mrva dvoma gólmi vyrovnal. "V závere som bol strašne nervózny a nevedel som sa ani kontrolovať, ale našťastie chlapci zabojovali. Počas priebehu som veril, že vyhráme, avšak veľa nechýbalo a nemuseli sme získať ani bod. Nemôžem povedať, že som s ním spokojný, ale na priebeh hry je dobrý. Tak ako sme ho získali sme ho mohli sme ho aj stratiť. Našťastie súperovi nevyšiel posledný útok 15 sekúnd pred koncom, na druhej strane ani my sme v závere nepremenili šancu. Chceli sme zabodovať naplno a preskočiť v tabuľke ŠKP. Nevyšlo to a sme v tesnom závese za nimi. V posledných troch kolách sme bodovali a na úvod sezóny to nie je zlý začiatok," povedal gólman 1. MKH Košice M. Pramuk, na ktorého sa spoluhráči spoliehali a on ich nesklamal.
Autor: glo
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.