vystavuje sa riziku, že skončí vo väzení. V USA síce od stredy figurujú na tzv. čiernej listine zakázaných pesničiek aj takí interpreti ako Beatles, Elton John, či Neil Diamond, nikto, kto ich však počúva, nijaký trest neriskuje.
Texaská spoločnosť Clear Channel Communications, ktorá kontroluje na celom území USA 1170 rozhlasových staníc, zverejnila tzv. čierny zoznam zakázaných pesničiek. Ide o 150 piesní, ktoré hoci sú slávne a úspešné, vyznievajú v súčasnej pochmúrnej nálade smútku v USA jednoducho nevhodne.
Cenzúra neobišla ani tak slávnu skladbu ako je Imagine od Johna Lennona, Ticket to Ride od Beatles alebo ďalšie pesničky od Queen a U2. Dôvodom bola melancholická atmosféra, ktorú skladby navodzujú.
Medzi nevhodnými pesničkami figuruje napríklad aj skladba You Dropped the Bomb on Me (Zhodil si na mňa bombu), či Blow up the World Outside (Nechaj vybuchnúť svet) od skupiny Gap Band.
Do zoznamu sa tiež zaradili skladby Jumper (Skokan) od formácie Third Blind Eye, I go to Pieces (Idem sa rozkúskovať) od dua Peter and Gordon, a Fly (Leť) od Sugar Raya, ktorý osobne požiadal o vylúčenie svojej sklady z repertoára pesničiek hraných v súčasnosti.
Taliansky denník Corriere della Sera dodáva, že zostáva tajomstvom, podľa akých kritérií spoločnosť vyberala "nevhodné" pesničky. Z výsledkov podrobnejšej štúdie jednotlivých "suspendovaných" skladieb vyplýva, že Clear Channel Communications vyradila piesne, v ktorých sa vyskytovali slovesá typu: lietať, explodovať a padať.
Zaujímavosťou je, že po ďalších konzultáciách sa táto čierna listina rozrastie o ďalšie skladby. Ďalšej cenzúre by sa teda podľa informácii talianskeho denníka nemala vyhnúť ani úspešná Madonnina skladba American Pie a legendárny šansón slávneho Louisa Armstronga What a Wonderful World (Aký nádherný svet).
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.