odpore nástrahu pustí, sú rybári, ktorí nevedú vlasec cez olovko, ale cez krúžok, alebo karabínku, ktoré sú uviazané na 20 cm kúsku vlasca. táto metóda sa odporúča v miestach, kde je mäkké dno a olovko sa do neho hlboko zaborí.
Ako nástražné rybky sa používajú napríklad plotice, najlepšie o dĺžke nad 10 cm. Ak je dno mäkké, nemala by mŕtva rybka, alebo jej kúsok zapadnúť do bahna. Skúsení rybári používajú rybku s neporušeným plynovým mechúrom a iní rybári zas upevňujú na háčik kúsok polystyrénu, a tak ju udržia nad dnom.
Ak chceme rybičku napumpovať vzduchom, dobre nám k tomu poslúži injekčná striekačka. Túto možno použiť pre vstrieknutie rybieho tuku, alebo oleja do rybky. Rybky je možné týmito olejmi aj impregnovať obyčajným ponorením. Vraj dobrou nástrahou je aj kúsok úhora.
Dobré výsledky pri love zubáča môže priniesť lov na kožu rybky. Najlepší je stiahnutý prúžok ostrieža, alebo aj zubáča. Lovíme s krátkym potrhávaním udice, podobne ako sa loví s jigom. Pri love na blyskáč nechajte ho padnúť na dno, potom začnite vlasec navíjať s krátkym potrhávaním udicou, ale tak, aby blyskáč vždy pár sekúnd ležal na dne.
Autor: stg
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.