stratégovia už dávno tvrdili, že v účinnom boji proti terorizmu nebude stačiť vyhodiť do vzduchu pár výcvikových táborov, oveľa dôležitejšie je ničiť jednotlivé tábory rad za radom a dôsledne likvidovať teroristov a zbrane.
Vzhľadom na to, že USA neplánujú v Afganistane rozsiahlu vojenskú operáciu pozemných vojsk, možno očakávať, že v hornatom teréne krajiny sa budú pohybovať vojaci osobitných jednotiek možno aj s medzinárodnou účasťou.
Príslušníci osobitných jednotiek sa nezamerajú len na pátranie po Usámovi bin Ládinovi, ale budú získavať aj údaje o možných cieľoch útokov Talibanu a sledovať pohyb jeho jednotiek.
V boji proti samotnému bin Ládinovi bude úspech vojenskej misie závisieť predovšetkým od toho, aké informácie sa podarí osobitným jednotkám získať. Okrem odpočúvania telefonických rozhovorov, hľadania pomocou infračervených senzorov a vyhodnocovania prieskumných letov budú americké ozbrojené sily odkázané aj na informácie od prebehlíkov z radov vodcov Talibanu a bojovníkov bin Ládinovej organizácie al-Kajdá.
Ďalším oporným bodom americkej stratégie je podpora opozičnej Severnej aliancie, uzatvára nemecký denník.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.