Prednášala Rebbeca Haggertiová z USA, ktorá pracuje v spravodajstve stanice NBC.
Otázky európskych vysielateľov smerovali aj k tomu, či majú ich dokumenty možnosť námetovo zaujať amerického diváka. Rebbeca Haggertiová tvrdí, že hoci sú prístupy dokumentaristov v Amerike odlišné, hlavným kritériom takéhoto programu musí byť silný príbeh a téma, ktorá vie osloviť a prekonať bariéry. Ako uviedol festivalový hosť Isaac Stevens z USA, dnešní mladí Američania sa viac orientujú na globálne informácie, používajú internet, pozerajú sa na správy CNN alebo BBC. Často sa potom stáva, že sú lepšie informovaní o dianí vo svete ako o tom, čo sa deje vo vedľajšej ulici.
V USA pôsobí množstvo lokálnych staníc a všetky sú financované z vlastných zdrojov. Mnohé majú aj vysielanie pre menšiny, napríklad v Kalifornii žije hojná španielska komunita, ktorá má vlastnú stanicu, rovnako aj Číňania vlastnia súkromnú televíziu. Ako uviedla Rebbeca Haggertiová, podaktoré takéto stanice sú veľmi úspešné, a potom sa stávajú zaujímavými aj pre veľké TV. Tak sa napríklad rozhodli v NBC kúpiť španielsku Tele Mundo s cieľom rozšíriť si divácke zázemie.
Téma piatkového workshopu bude rezonovať so súčasnou situáciou vo svete. Američan spravodajca P. Paul Miller, ktorý pracoval pre viaceré stanice. V súčasnosti pôsobí v Paríži. prednáša na tému: Televízia a nové vojnové konflikty.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.