príznakov klimatických, pravidelne aj besnotou KOZ. Meteorológovia ani psychiatri zatiaľ nevyskúmali, odkiaľ sa berie taká sezónnosť. Dá sa iba domnievať, že Saktor a spol. uprednostňujú mierne podnebie, aby zmanipulované ovečky neprišli v zúriacom "sociálnom dialógu" o zdravie.
Odborársky marš Bratislavou, organizovaný KOZ, bol nielen neskutočnou fraškou, ale predovšetkým politickým výtržníctvom a porušovaním zákona. Bola to KOZ, ktorá prerušila tzv. sociálny dialóg s vládou, bola to KOZ, ktorá nepodpísala na jar generálnu dohodu na rok 2001, je to KOZ, ktorá výrokmi svojich lídrov neustále politizuje ekonomicko-sociálne témy. Naposledy napríklad požiadavkou odvolať podpredsedu vlády Mikloša z tripartity. Čo ich po tom, kto tam sedí za vládu?! Treba pripomenúť jedno - súčasná vláda vyšla KOZ v ústrety absolútne nadštandardne, keď nechala v parlamente v apríli °99 schváliť nezmyselný zákon o tripartite. Ani v socialistickej Európe totiž nie je bežné, aby dve privilegované nátlakové skupiny - odbory a zamestnávatelia - mali výsadu hovoriť do práce vlády priamo ZO ZÁKONA.
Áno, odbory, kdekoľvek oko dohliadne, organizujú demonštrácie a protesty, ak sa im čosi nepáči. A nepáči sa často. Vždy tak ale činia (alebo určite väčšinou) s jasným mandátom zdola. Na Slovensku však už roky sledujeme z nôh na hlavu postavenú absurditu: Akonáhle opadnú horúčavy či mrazy, tých istých zopár bossov programovo podnecuje sociálne nepokoje. Vždy podľa toho istého mustra - nájdu si nesplniteľnú požiadavku, predložia vláde, po odmietnutí dajú ultimátum s vyhlásením, že "vláda ignoruje sociálnu dimenziu", následne zverbujú zopár tisíc členov, naládujú do autobusov a roztočia v Blave cirkus.
Aby bolo jasné: Nikto netvrdí, že na Slovensku rastú ploty z klobásy. Nie je tu však žiadna sociálna katastrofa, životná úroveň jednotlivých skupín obyvateľstva, plus-mínus nejaké drobné, zodpovedá reálnej výkonnosti tejto ekonomiky. Jednoducho na viac nemáme, vyliezli sme z komunistickej čiernej diery a ponovembrové garnitúry transformáciu dobabrali a odkladali. Z toho platí krvavú daň Dzurindova vláda, ktorá, bohužiaľ, tiež nie je žiadnym šampiónom.
Keby chcel byť tento text analýzou, skôr by sa dalo hovoriť o opačnej deformácii, než akú sugerujú odbory: Slovensko je krajinou s NAJMENŠOU príjmovou diferenciáciou v celej Európe (údaje Svetovej banky). Keďže peniaze sa samy nekotia, jednou z príčin, prečo ekonomika nie je zatiaľ v lepšej kondícii, je aj nespravodlivé odmeňovanie v NEPROSPECH výkonnejších.
Podnecovanie k nespokojnosti je preto politickým výtržníctvom, lebo Slovensko má popri všetkých neduhoch vzácnu prednosť v tom, že sa drží sociálny zmier. Samotný fakt, že včera prišlo "manifestovať" 5000 ľudí, je najlepšou evidenciou toho, že sa tu nekoná žiadna sociálna dráma. (Milý bol aj nedávny "štrajk" železničiarov, ktorý odtrúbili pre absolútny nezáujem členstva, či kovákov, ktorých dorazilo pred Úrad vlády asi pätnásť.) Je napríklad tupým idiotizmom vykrikovanie jedného z bossov, že reálny príjem v službách je dnes pätinový oproti obdobiu pred novembrom °89. Perfídne a mimoriadne zavrhnutiahodné je správanie bossov KOZ preto, lebo krajina potrebuje zmeny presne opačného charakteru, než aké urgujú oni.
Včerajškom sa opäť potvrdilo, že na Slovensku existuje jeden vyvolený právny subjekt, ktorému je povolené VEDOME prekračovať zákon. Pochod KOZ nemal príslušné povolenia, ani od magistrátu, ani Krajského úradu BA. Nie je to prvýkrát, happeningy KOZ pravidelne blokujú dopravu či hranice, teda obmedzujú základné slobody iných, pričom "sankciou" sú smiešne, niekoľko desaťtisícové pokuty. To je absolútny škandál, výzva na právny nihilizmus; neexistuje iný subjekt, ktorý by si mohol dovoliť prevádzkovať predom nepovolené demonštrácie a tešiť sa pritom blahovoľnej zhovievavosti polície, prokuratúry i súdov.
Môže si to dovoliť iba KOZ, partia sociálnych teroristov. Aj pričinením politikov; keď v apríli, po jarných výtržnostiach, prišiel exPittner s návrhom sprísnenia zákona, bol prelobovaný práve Saktorom a jeho komplicmi s takým "argumentom", že potom by už porušovanie zákona vyšlo KOZ drahšie (!!). Čo by už aj mohol byť problém, veď náklady posledného "aprilfestu" si sami vyčíslili na 50 miliónov Sk.
Čo keby už ktosi vniesol do "sociálneho dialógu" prvú rozumnú ideu: Zrušiť KOZ, sprivatizovať majetok a výťažok vložiť do fondu na reformu dôchodkového systému.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.