do Košíc. Pravdaže, jeho prvé slová smerovali k situácii v 1.FC, ktorú na diaľku pozorne sleduje. "Strašne ma mrzí, čo sa tam deje. Vnímam všetko od začiatku kauzy a naozaj som z toho smutný. Neviem si všetko ani vysvetliť, prečo sa to takto zvrtlo. Nechcem nad tým vôbec ani rozmýšľať." Miro chodieva pravidelne na východ, je v kontakte s bývalými spoluhráčmi, najčastejšie komunikuje s Radom Kráľom. "Mrzí ma tento stav kvôli chlapcom, ktorí v klube zostali."
Pred týždňom mala Petržalka v zápase s Košičanmi ľahšiu robotu na ceste za bodmi, ktovie, aký odpor bude klásť náš superligový zástupca dnes. Mohli by z krízy v 1. FC vyťažiť i hráči MŠK? "Takéto kalkulácie si nepripúšťame, pripravujeme sa tak, ako na každý iný superligový duel. Chceme obstáť a spoliehame sa na vlastné schopnosti. Tréner Jurkemik nás orientuje správnym smerom, žiadne spohodlnenie, či podcenenie nedovolí. Nabáda nás, aby sme naplno zabodovali, zvýšili si konto plusových bodov a potom bude všetko v poriadku." Naposledy celok spod Dubňa vyrazil dych slovanistom v ich prostredí, keď hlavne do prestávky exceloval a dal krásne góly. "Už nám to druhý raz takto vyšlo , predtým tiež v pohárovom stretnutí za dvanásť minút sme tri razy skórovali. Nebolo by od veci , keby sme niečo z toho zopakovali aj v nastávajúcom meraní síl. Cestujeme s tým, aby sme vyhrali a je jedno, či za hostiteľov nastúpia dorastenci alebo seniori."
Pravda, aj hostia už nebudú v plnej sile, lebo v týždni sa dotiahol transfer týkajúci sa odchodu kanoniera Ľubomíra Reitera za rieku Moravu. Pošuškáva sa, že na ceste do Žiliny je Varadin, z Trenčína pribudol Klago. Miro však nevedel povedať, s kým bude účinkovať na hrote. V každom prípade zodpovednosť za koncovku bude musieť zobrať viac na svoje plecia. "Je na celom mužstve, aby sme zacelili Ľubovu absenciu. Nazdávam sa však, že u nás ťažíme hlavne z kolektívneho ducha."
V tomto ročníku predošlý vzájomný duel bol diskutabilný, ešte dlho po ňom vreli vášne a hlavne kontroverzia medzi jedným z dvoch vylúčených Košičanov Kráľom a hlavným rozhodcom zapĺňala médiá. "Bol to hektický zápas, taký zvláštny. Odvtedy sa to začalo v Košiciach vlastne mrviť, nastala nejaká väčšia nervozita," uzavrel tému M. Nemec. Preňho bude mať teda dnešný súboj v Čermeli naozaj svojskú príchuť, hoci city môžu profesionála sprevádzať iba po určitú hranicu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.