vyšetrovateľ Krajského úradu vyšetrovania v Bratislave z trestného činu ublíženia na zdraví. Informoval o tom hovorca Sekcie vyšetrovania a kriminálno
Vyšetrovateľ prípadu tiež rozhodol, že médiám nebudú poskytovať ďalšie informácie až do ukončenia vyšetrovania. Lekára stíhajú podľa Rybana na slobode. Podľa Trestného zákona mu hrozí väzenie na šesť mesiacov až päť rokov. Ale prezident Schuster ešte 6. augusta 2000 v exkluzívnom rozhovore pre TV Markíza povedal, že sa nemieni nikomu pomstiť a keby bol niektorý zo slovenských lekárov - ktorí boli prítomní pri jeho hospitalizovaní ešte na Slovensku - odsúdený, určite by mu dal milosť alebo amnestiu. Urobil by to len preto, aby ukázal, že je človek, ktorý netúži nikomu ublížiť alebo sa pomstiť.
Včera sa však už nechcel vopred vyjadriť k tomu, či lekára omilostí. Schuster si chce počkať na rozhodnutie súdu, oboznámiť sa s faktami a posúdiť, či v prípade starostlivosti o jeho zdravie išlo o chybu, ktorej sa lekár môže dopustiť alebo o "vyloženú nedbanlivosť", čo už je podľa prezidenta "o niečom inom". Lekárom, ktorého vyšetrovateľ obvinil, je podľa zdroja blízkeho prokuratúre chirurg František F. Ako zdroj potvrdil, ide o lekára, ktorý prezidenta po prvýkrát v Bratislave operoval a vykonal aj následný utajený korekčný zákrok.
Podnet v súvislosti s podozrením, že počas minuloročnej liečby prezidenta Schustera v Nemocnici ministerstva vnútra bol spáchaný trestný čin, podal na Generálnu prokuratúru SR 4. júla 2000 exminister zdravotníctva Tibor Šagát. Tento podnet, ktorý bol označený za nekonkrétny, doplnil 21. júla súčasný minister zdravotníctva Roman Kováč. Vyšetrovateľ sa rozhodol skúmať zdravotnú starostlivosť poskytovanú hlave štátu od 15. júna 1999, teda od nástupu prezidenta do funkcie. V súvislosti s vyšetrovaním musel Schuster zbaviť mlčanlivosti zdravotníckych pracovníkov, ktorých výpovede boli potrebné pre ďalší priebeh vyšetrovania.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.