Narodila sa ako Maria Magdalene Dietrichová v Berlíne 27. decembra 1901. Kým však ako 20
Po smrti hollywoodskej divy v Paríži v roku 1992 jej telo preniesli do Berlína a pochovali po boku matky. Berlín teraz organizuje sériu osláv na počesť stého výročia jej narodenia. Dietrichová získala obrovskú popularitu počas druhej svetovej vojny, keď spievala a vystupovala v amerických a britských vojenských táboroch v Európe. Čoskoro si v Hollywoode vďaka sérii románikov s mužmi i ženami vyslúžila prezývku "bohyňa lásky".
Výstava s názvom Forever Young (Navždy mladá), venovaná životu Marlene Dietrichovej, v súčasnosti prebieha v Múzeu filmu na Potsdamer Platzi v Berlíne. Na tomto mieste sú od polovice 90. rokov vystavované herečkine kostýmy, klobúky, šperky a róby, tvoriace súčasť jej majetku v hodnote päť miliónov dolárov. Kuriozitou je, že na otázku týkajúcu sa jej veku herečka vždy odpovedala rozlične. V priebehu 30. rokov si opakovane ubrala štyri, päť rokov. Pravdepodobne sa obávala, že by ju kvôli veku neobsadzovali do hlavných úloh.
Keď odmietla počas druhej svetovej vojny produkovať filmy v Nemecku, nacistické úrady z pomsty publikovali kópiu jej rodného listu, odhaľujúceho jej skutočný vek. Dietrichová však bola v tom čase už taká slávna, že ľudia si túto skutočnosť nevšímali.
K stému výročiu jej narodenia sa na pultoch kníhkupectiev objavilo i množstvo literatúry o jej živote. Autormi jednej z publikácií s názvom Marlene Dietrich sú Peter Riva, speváčkin 51-ročný vnuk žijúci v New Yorku a spisovateľ Jean-Jacques Naudet. Kniha obsahuje i doteraz neuverejnenú korešpondenciu Dietrichovej a jej milencov, ako i nežné listy amerického spisovateľa Ernesta Hemingwaya, jej dlhoročného obdivovateľa.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.