Podľa albánskych činiteľov treba bin Ládina postaviť pred spravodlivosť rovnako ako Miloševiča.
Miloševič, ktorý od leta tohto roku čaká vo väzení haagskeho tribunálu OSN na súdny proces kvôli obvineniam zo zločinov v Kosove a Chorvátsku, v utorok vyhlásil, že on i vláda bývalého prezidenta USA Billa Clintona veľmi dobre vedia, že bin Ládin bol v roku 2000 v Albánsku.
"Predchádzajúca americká administratíva vedela, že bin Ládin bol v Albánsku dva roky po tom, ako sa ich veľvyslanectvá (v Keni a Tanzánii) stali terčom útoku, a o tejto skutočnosti hovorili so mnou," tvrdí Miloševič.
"Znechutene odmietame tento podlý výmysel, hodný akurát tak človeka, ktorý ho vyslovil," uviedla albánska vláda v oficiálnom vyhlásení, reagujúc na Miloševičove poznámky.
"Vojnoví zločinci a nepriatelia civilizácie ako Miloševič či bin Ládin by mali skončiť na lavici obžalovaných a my sme presvedčení, že bin Ládin bude čoskoro postavený pred spravodlivosť rovnako ako aj tento mäsiar Balkánu (Miloševič)," dodala vláda v Tirane.
Autor: Tirana (TASR)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.