ktorý nás informoval o prvých vystúpeniach tímu na americkom turné. "Po strastiplnej ceste do Los Angeles, keď sme museli stráviť 50 hodín na letiskách, sme boli v sobotu schopní konečne nastúpiť na zápas v plnej sile. Prvý zápas sme síce ohohrali už dva dni predtým, ťažko ho však možno nazvať zápasom. V požičaných dresoch a čerstvo kúpených teniskách sme totiž odohrali veľmi zlé stretnutie," napísal nám D. Jendrichovský.
LOYOLA MARYMOUNT UNIVERSITY - DTM KOŠICE 81:50 (32:26)
Najviac bodov DTM: Topolářová 17, Jendrichovská 7, V. Libičová 7, Čisovská 5.
D. Jendrichovský: "Ešte v prvom polčase to ako tak šlo. Po prestávke sme sa však poddali súperovi a vlastným problémom. Množstvo stratených lôpt a veľmi slabá obrana vyústili do krutej prehry. Súperky neboli veľmi silné, o to viac mrzí ten rozdiel v skóre."
PEPPERDINE UNIVERSITY - DTM KOŠICE 64:74 (27:30)
Najviac bodov DTM: Topolářová 19, Šoda 11, Garčárová 11, V. Libičová 8, Kažimírová 8.
D. Jendichovský: "Ráno pred zápasom nám po štyroch dňoch konečne prišla batožina. V našich vlastných
dresoch sa nám vrátila chuť k basketbalu a hneď to bolo vidieť aj na ihrisku. Paradoxom je, že sme zdolali súperky, ktoré boli oveľa kvalitnejšie, ako v prvom zápase. Celé družstvo dobre bránilo a častou zmenou obrany nútilo súpera k chybám. Škoda, že sme urobili veľké množstvo nevynútených strát, ktorými sme držali protihráčky vždy v zápase. Prvé víťazstvo teší, ale k
spokojnosti je ďaleko. V najbližších dvoch dňoch nás čakajú stretnutia proti University of Irvine a pozajtra University of Santa Barbara."
Autor: špa
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.